Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jericho - Kanga E Ashikëve

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kanga E Ashikëve".
3. Video është e këngës "Kanga E Ashikëve", por nuk këndohet nga Jericho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Jericho - Kanga E Ashikëve  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Muzika & Teksti:

Petrit Çarkaxhiu

Orkestrimi:

Jericho

Video Produksioni:

Pinkmoon Creative

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 19

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2016

Komente

Asnjë Koment

05/05/2016

2016-05-05T17:06:45+00:00Sa shumë m’ka marrë malli
Për nji kangë të vjetër
Nji kavallit zonin t’ja nigjojë

2x
E t’i knoj dashnisë si ashik i vjetër
Fjal’t e Hakit t’i kujtojë

Nëpër hallka t’nalta burrat tuj këndue
Emrin Tand shumë tu e përmen
N'këtë dynja garib jon, ashikat e tue
Afër vetit bonju ven

Ftyrat sikur hana natën kur rrëzon
Nuri zbardhi zemrën, neve dritë na bon

2x
Falë i kofsha ktij rahmeti, oj farë e dashnisë
Bone Zot o zëmren teme venin e lumnisë

Dul sabahi e na agoi shkrete
Shkun ashikat zemrat na lanë vete
Hajde sonte t’rrijmë bashkë more vlla
Për hatër t'ashkit sofrën ta shtrojmë na
Me muhabet, o natën ta bojmë sabah
O se prej dynjas o kush don me ik
Me emër t'Hakit bohet ashik


Ky tekst u dërgua nga Shpetim Shemshiu
Më Shumë Këngë Nga Jericho:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet