TEKSTESHQIP
Zhurma Show 2016
Dueti i Noizy’it me Encën, Bow Down ka rezultuar me çmimin kryesorë të spektaklit Zhurma Show
Spektakli Zhurma Show që është duke u mbajtur në Gjilan, ka edhe fituesit e vet. Janë Noizy dhe Enca që e kanë fituar çmimin kryesorë. Çmimi është bërë edhe me spektaklularë pasi bujës së madhe që bëri në media përleshja në mes të Noizyit dhe Cozman në Prishtinë. Në këtë festival kanë marrë pjesë edhe reperë të tjerë të estradës shqiptare, përfshirë ata të On Recrods, por edhe bukuroshja Morena Taraku. Çmimin Noizy’it ja ka dhënë kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri. Noizy ka thënë pas ndarjes se çmimit se ai është motiv që ai të punon edhe më shumë “në të ardhmen”, derisa ka treguar se është krenar që e ka Encën në grupin e tij OTR.


Nominimet

Best NEW ARTIST

Armend Ademi – Aventura
Arta Kabashi – SINS
Bero – Love bitch
Liza – Dont let you go

Best BALADA

Aida Doci – Rren
Besart Halimi – Nuk kthehesh ti
Burim Demiri – Sa gabove
Mira Janji – Mon amour
Yllka Kuqi – A ke zemër

DIASPORA

Albana Mesuli – Unë e ti
Ari Blue – A jena a s’jena
Butrint Imeri – Kanga jote
Gasso – Shihemi verës
Mimoza Shkodra – Fllad veror

Best ROCK

Asgjë Sikur Dielli – Disident
Jericho – Kanga e Ashikëve
Mentor Haziri – Kujtoje
Troja – A e man n’men
Vedat Ademi – S kom me ta fal

Best POP

Adrian Gaxha & Franques – My girl
Alban Skenderaj – Duart lart
Elvana Gjata – Njësoj
Enca – Dreq
Leonora Jakupi – Diamant

Best DANCE

Ardian Bujupi & Dalool – Na jena njo
Dafina Zeqiri ft. Mixey – Liri
Neki Emra – Jeta jem
NRG Band & Dj. Aldo – Mos u nal
Xhensila Myrtezaj – High love

Best RnB

Dhurata Dora – Numrin e ri
Kida – Ja kem nis
Nora Istrefi – Sa t’kom dasht
Tuna – Dy tima
Young Zerka – Like Rihanna

Best HIP HOP

2po2 – Çka ka ftyra jem
Gold AG ft. Duda – Hajde
Ghetto Geasy ft. Majk – Ajo
Ledri Vula – Kings
MC Kresha & Lyrical Son – Ky tipi

Best FEMALE

Ari Blue – A jena a s’jena
Enca – Dreq
Kida – Ja kem nis
Nora Istrefi – Sa t’kom dasht
Tuna – Dy tima

Best MALE

Alban Ramosaj – A më do
Getinjo ft. Mozzik – Tony Montana
Gjiko – Hajt, hajt
Lindon Berisha – Dale
Robert Berisha – MIA

Best COLLAB

Alban Skenderaj ft. Elinel – Kam nevojë
Capital T ft. Dhurata Dora – Bongo
Dafina Zeqiri ft. Kaos – Na
Etnon ft. Genta Ismajli – Shake it
Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la

Best FOLK

Baboo Darabuka ft.Big Mama & DJ Benity – Dheze dheze
Buraku & Grupi Fama – Çunat e qefit
Gena – Pa adresë
Lori – #Fat
Pandora – Kafja e mëngjesit

Çmimi POPULLORE

Hysniu, Xeni & Enkelejda – Tradita Shqiptare
Linda Hakaj – Jam e sinqertë
Poni – Polifonia
Remzie & Nexhat Osmani – Merre merre zemren time
Shyhrete Behluli – Për shoqni

Best SONG 2016

Ardian Bujupi & Dalool – Na jena njo
Enca ft. Noizy – Bow down
Etnon ft. Genta Ismajli – Shake it
Ghetto Geasy ft. Majk – Ajo
Nora Istrefi – Sa t’kom dasht

Best VIDEO 2016

Alban Skenderaj – Duart lart
Capital T ft. Dhurata Dora – Bongo
Dafina Zeqiri ft. Mixey – Liri
Enca ft. Noizy – Bow down
Troja – A e man n’men
Zhurma Show 2016 (Tekste & Video)
Zhurma Show 2016 (2016)
  • Zhurma Show 2016
  • Viti: 2016
  • 15/09/2016 - 15/09/2016
  • Teatri i Qytetit, Gjilan
  • Prezantuesit: Milaim Zeka & Deniza Limani
  • TV: RTV 21, ZICO TV