TEKSTESHQIP

Jeta Faqolli
Nje Here Ne Jave
Lyrics

E kurdisa oren qe te me zgjoje,
e kurdisa diten teme argetoje.
S'eshte kjo jete e shemtuar
i shemtuar je vetem tiiii.

Ti dhe dashuria jote,
uji kurre smund te behet vere.
Lakmitar je merre rolin tim merre vec nje here.

Ref:
Vec nje here ne jave provoje
vishe petkun e mllefit tim,
vec nje here ne jave provoje
plot nje shishe me mallkim.

Kurre nuk eshte vone,
vajza re le te mashtroje.

Vec nje here ne jave provoje
te jesh i ndryshur si gazete e djeshme,
vec nje here ne jave provoje
si u ndjeva une aq e pavlefshme.

Shoku le te nencmoje,
vajza e re le te mashtroj.
jeta le te poshteroj,
mjafton vec nje here ne jave,
nje here ne jave vec nje here ne jave mjafton.
..

Anullohet fluturimi,
une me ty me sdua te udhtoje,

Vaec nje avanturist si ty kte gje ta perjetoj.

Ref:
Vec nje here ne jave...

DËRGOI:
INFO
Muzika e këngës është kompozuar nga Armend Rexhepagiqi, teksti u shkruajt nga Aida Baraku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku.