A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Jolanda Dhamo & Pellumb Elmazi - Ciltersi


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1985

1985-12-01T00:00:00

See Also

Pellumb Elmazi

Music:

Zija Saraçi

Lyrics:

Haxhi Rama

Participating in

Festivali i 24-të në RTSH


Jemi ulur ne pran'dritares
Ciltersi shohin syt e mi
Treni ecen neper peisazhe
Gezim ne zemra gezim ne sy
Un'emrin tend e mesoj nga ti
Un'qytetin le shkoj ne veri
Lind bisede e ngrohte
Lind nje miqesi
Ne bisede hyjn' njerez ngjarje
Nje film i bukur a nje kujtim
Ne dritare ndryshojn' peisazhet
Dhe ndrit plot ngjyra atdheu im
Un'nis nje fjal' me kujdes te ndjek
Ti flet per nje mall me beson nje brenge
era engrohte e stines
fryn leht' e lehte
Sa e bukur rruga jone
Treni mbushur plot me njerez
Gjejme ketu kaq ngrohtesi
Kaq ngrohtesi te dy
Dhe na duket ka shume kohe
jemi njohur ne dy
Gjej tek ti nje shok nje mik
Kaq ciltersi tek ty


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019