Official Video

Jurgen Kaçani & Mariola Kaçani - Fale  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/07/2018

2018-07-27T18:00:03

Më Shumë Nga

Mariola Kaçani

Teksti:

2 Step

Muzika & Orkestrimi:

Valter BeqoKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fale" kënduar nga Jurgen Kaçani & Mariola Kaçani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Jurgen Kaçani & Mariola Kaçani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Yllka Kuqi - Fale

T'kom pyet: "A m'ke menu najher?"
A ndoshta veten kom rrejt,
per ty jom e pa vlere.

A m'ke ni,
per sa kohe bashke kem kalu,
senet qe mi thu,
puthjet qe mi ke ofru.

Tash po du me dit,
naten a t'kom mungu,
kur je perqafu,
a t'ka marr malli per mu,
a ndoshta s'jom kan per ty,
nese jo pse s'ma thu ne sy
une ta fala zemren
e kom bo gjithqka per ty

REF. x2:
Zemren fale fale
Ajo don me kan me ty
Don me Kan me ty
Don me Kan me ty

Baby mos ta nin
neser do te jet ma mir
une jam ajo qe n'vetmi vjen me t'thirr
tuj menu me dike tjeter me u lidh
po pa mu e ke shume t'veshtir

Tash po du me dit,
naten a t'kom mungu,
kur je perqafu,
a t'ka marr malli per mu,
a ndoshta s'jom kan per ty,
nese jo pse s'ma thu ne sy
une ta fala zemren
e kom bo gjithqka per ty

REF. x2:
Zemren fale fale
Ajo don me kan me ty
Don me Kan me ty
Don me Kan me ty

Kolë Oroshi - Fale

Mes t'Nates krisi Pllumbi
Asaj Nane i dul gjumi
Mjera Nana Mjera Nana

Brit mas saj dhe un e mori
Plot me Njerz u mbush Oborri
Mjera Nana mjera Nana

Paska mbet i vrar
Nji Shqiptar Djali i rii
Ishte Clirimtar ka luftu per Liri

Ka shpetu nga lufta Zjari
Ka shpetu nga Plumbi acarit
Sot ne Liri u vra Shqiptari

Ka me i dridh toka e deti
Der sa t'shkon vend Amaneti
Mos me u vra Shqiptart mes veti

Dhemjen sonte kush e ndal
Nana Gjakun don me Fal
E fort esht Nana
Mjera Nana

Asnji Nane mos e provoft
Kjo Gjakmarje u faroft
Lutet Nana Mjera Nana

Paska mbet i vrar
Nji Shqiptar Djali i rri
Ishte clirimtar
Ka luftu per Liri

Ka shpetu nga lufta zjari
Ka shpetu ka plumbi acarit
Sot n'Liri u vra shqiptari

Ka me i dridh Toka e Deti
Der sa te shkon vend Amaneti
Mos me u vra Shqiptart mes veti

Ka shpetu nga lufta Zjarri
Ka shpetu ka Plumbi acarit
Sot ne Liri u vra Shqiptari

Ka me i dridh toka e Deti
Der sa te shkon vend Amaneti
Mos me u vra Shqiptart mes veti
Mos me u vra Shqiptart mes veti

Hysni Zeqiri - Fale

Sikur të ishe ti në lëkurën time,
A s’do të bëje lëshime,
S’do bëje gabime,
Me fatin që lëndon.

Sikur të kishe ti zemrën time,
Me gjithë këto kujtime,
Falje s’do kërkoje...
Fale këtë zemër që të do,
Fale për dashurin tonë.

Ref.

Rrugët na kanë nda, zemër,
Do më mbyt ky mall,
Pa ty jetën s’e dua.

Rrugët na ke nda, zemër,
Do të më mbyt ky faj,
Eja sonte me mua.

Sikur të kthehesh ti në jetën time,
S’do ndjeja pendime,
Do mbushesha gëzime.

Sikur dhe një herë të më thuash të dua,
Sikur të rrish me mua,
E vetmja që dua.

Fale këtë zemër që të do,
Fale për dashurinë tonë.

Rrugët na kanë nda, zemër,
Do më mbytë ky mall,
Pa ty jetën s’e dua.

Rrugën na ke nda, zemër,
Do më mbytë ky faj,
Eja sonte me mua.

Rrugët na kanë nda, zemër,
Do më mbytë ky mall,
Pa ty jetën s’e dua.

Rrugët na ke nda, zemër,
Do më mbytë ky faj,
Eja sonte me mua.
Më Shumë Këngë Nga Jurgen Kaçani: