Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kastro Zizo - Vallja E Jetës

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vallja E Jetës".
3. Video është e këngës "Vallja E Jetës", por nuk këndohet nga Kastro Zizo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kastro Zizo - Vallja E Jetës  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Kastro Zizo

Produksioni:

Kachinari (Gjergj Kaçinari)

Pjesëmarrëse në

Festivali I 59-Të Në Rtsh

Komente

Asnjë Koment

29/10/2020

2020-10-29T06:45:02+00:00Ajo vjen, edhe merr cilindo
Ajo gjen, nuk kursen edhe jo
Jo, jo vjen, edhe s’njeh cilindo
Ajo vjen, llogarite ne kohe
Ajo vjen, sirtari me parara
Ajo vjen, sirtari me tralala
Ajo vjen, sirtari me parara
Ajo vjen...

Është valle e jetës

E lej, veten time në dorë
Të gjithë atyre që m’kërkuan borxhet e ditës ku rroj
E ndjej, që sa më shumë thua po
Aq shumë më shumë të dua kur m’lëviz në tjetër episod

E lej, veten time në dorë
Të gjithë atyre që m’kërkuan borxhet e ditës ku rroj
E ndjej, që sa më shumë thua po
Aq shumë më shumë të dua kur m’lëviz në tjetër episod

Është valle e jetës

E ndjej, të ardhmen kapërcej
Si dy pika uji, si kjo formë e pastër, hajde më ushqej
E ndjej, jetës i shërbej
Si kjo gjuhë e vjetër, si kjo formë e pastër, hajde më ushqej

E ndjej, të ardhmen kapërcej
Si dy pika uji, si kjo formë e pastër, hajde më ushqej
E ndjej, jetës i shërbej
Si kjo gjuhë e vjetër, si kjo formë e pastër, hajde më ushqej

Është valle e jetës


Më Shumë Këngë Nga Kastro Zizo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet