Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klajdi Musabelliu - Nje Shprese Per Jeten Time Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  41

STROFA 1
Pak dashuri prej zemre,kerkova un nga jeta,
Por zemren e babait,se gjeta qe se gjeta.
Eh fati i jetimit,sa larg nga syri zotit,
Ndaj jeta rrjedh e hidhur,si pikeza e lotit.

Por nje portret i dashur,me del ne enderrime,
Si drite dashurie,si shpres per jeten time,

REFRENI

Ndaj vehten se leshova,ne krah te pikellimit,
Per ju me shpirt kendova,gjith kenget e gezimit.
Jetova dhe kendova,mes shpreses edhe lotit,
Dhe fatin ja besova,gjith juve edhe zotit

STROFA 2

Ne shpirt qirinjt mu fiken,se fryu nje furtune,
Ditet e bardha iken,dhe vetem mbeta une,
Vetmia nuk me mbyti,su bera rob i saj,
Ne vit mu be shpirti,si lule celur maji

Por nje portret i dashur,me del ne enderrime,
Si drite dashurie,si shpres per jeten time


Ky tekst u dërgua nga Feidra

Klajdi Musabelliu - Nje Shprese Per Jeten Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Shprese Per Jeten Time".
3. Video është e këngës "Nje Shprese Per Jeten Time", por nuk këndohet nga Klajdi Musabelliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Klajdi Musabelliu:


Komente 0