Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klodian Kaçani - Me Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  19

Strofe 1

Sa shume re e sa stuhi erdhen fryne ne qellin tone
Sa fitore pa lavdi na u desh qe t'i kalojme
Jo……asnjehere - s’ka qene e lehte se un e di
Shpesh ne jeten tone mungon nje fjale e ngrohte , me dashuri..

Refreni
Nese koha ndal
Vetmia vret pa fjale
Ty doren do ta zgjas
Nese hedh nje hap
Nje Shpirt do rilind prape
Gjithcka do e leme pas

Po te jemi prane….
do ia dalim mbane
Nese ecim bashke
Nata s'do te zgjase
Dhe Hijet t'i leme pas
T'i leme pas.....

Strofe 2

Dhe kur qelli ra pertoke , si yje mbetem une dhe ti
Se forca jone qendron atje ……thelle ne Zemer une e di
Se Endrrojm e pse zhgenjehemi perseri
Perjetsia eshte nje cast kur prane meje ndodhesh Ti

Refreni 2
Nese koha ndal
Vetmia vret pa fjale
Ty doren do ta zgjas
Nese hedh nje hap
Nje Shpirt do rilinde prape
Gjithcka do e leme pas

Po te jemi prane….
do ja dalim mbane
Nese ecim bashke
Nata s'do te zgjase
Dhe Hijet t'i leme pas
T'i leme pas.....

Refren final

T'i lem pas………
Doren do ta zgjas
Hijet ti leme pas
dhe do ja dalim mbane
Te jemi prane….

Ky tekst u dërgua nga Erdi TejeciRenditja: Top 200
Publikimi: 29/12/2013
Festivali: Festivali i 52-të në RTSH
Muzika: Klodian Qafoku
Teksti: Florian Zyka
Orkestrimi: Klodian Qafoku


Komente 0


Klodian Kaçani - Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ty".
3. Video është e këngës "Me Ty", por nuk këndohet nga Klodian Kaçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.