Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - Këngë Për Abdullah Tahirin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

MBAS NJE DIMRI GJATE PO SHKRIHET KJO BORE
NJE PRANVER E MADHE ASHTE TUJ ARDHE NKOSOVE
NUK MUNDEM MEJ THAN TE ZEZES E BARDHE
MERRI SYT E MI SHIH LIRIN TUJ ARDHE
SAHER FIKET HANA NDIZET DJELLI RI
ABDULLAH TAHIRI NKOSOVE PRET LIRINE
AH SIKUR TE KISHA MA SHUME SE NJE JETE
NJEHER QENKA PAK MOJ LOKE PER KET TOKE ME VDEKE
SPO MDHEM KOSOVE SYRI QE NUK PO SHOH DRITE
MALET E TUA SKAM ME I PA TUJ PRIT
ME LIDHE ZEMREN TIME BURGJET FORCE NUK KAN
NESE MKA RA MISHI ASHTIN TFORTE E KAM
SAHER FIKET HANA NDIZET DJELLI RI
ABDULLAH TAHIRI NKOSOVE PRET LIRINE
AH SIKUR TE KISHA MA SHUME SE NJE JET
NJEHER QENKA PAK MOJ LOKE PER KET TOKE ME VDEKE


Ky tekst u dërgua nga Arber ShabaniLeonora Jakupi
Publikimi: 16/02/2013
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Naim Krasniqi


Leonora Jakupi - Këngë Për Abdullah Tahirin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Abdullah Tahirin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Abdullah Tahirin", por nuk këndohet nga Leonora Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:


Komente 0