TEKSTESHQIP

Leonora Jakupi
Mos U Mashtro
Lyrics

mos mendo mos u mashtro
se pakez me ngacmove
mos mendo mos u mashtro
se zemren ma pushtove
se nuk pushtohet zemra ime djal
me pak ledhatime
me te paktat fjale

mos mendo mos u mashtro
se pakez me ngacmove
mos mendo mos u mashtro
se zemren ma pushtove
sillesh rrotull meje
ste ze vendi vend
shi te sjell per ty
po su mbushe mend

ref:ta fala ta fala lotin kristal
po zemren mbaj ne dry
e sdo ta marresh djal (3X)

mos mendo (1X)

ref:ta fala ta fla(3X)

DËRGOI:
INFO
Muzikën dhe tekstin e shkroi Naim Krasniqi, teksa autor i orkestrimit është Marjan Filipovski (MAKI).