TEKSTESHQIP

Leonora Jakupi
Komandant
Lyrics

Kush Kosoven n'zemer e ka prek
Kush Kosoves frymen ia ka marr
Kush lirine po don me na e djeg
S'dot lejojme ne, dej sa t'jemi gjall
Ne askujt si kemi hak
Kemi mbrojt cdo pellembe me gjak
Jem betu ne per atdhe
bashk me ju, jemi ne

Refreni:
Komandant, ktu na ke
Ju qe dhate gjithcka per atdhe
Komandant, te paster si loti
Kush e do atdheun e do dhe zoti

Kush Kosoven mbrapa don me kthy
Kush Kosoves diellin po ja merr
Kush po prek ne me t'shtrenjten liri
Bijt e tokes, zot i dalin menjehere

Ne askujt si kemi hak
Kemi mbrojt cdo pllemb me gjak
Jem betu ne per atdhe
bashke me ju, jemi ne

Refreni:
Komandant, ktu na ke
Ju qe dhate gjithcka per atdhe
Komandant, te paster si loti
Kush e do atdheun e do dhe zoti