Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi & Gjergj Leka - Te Dua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Gjergj Leka

10/02/2009

2009-02-10T11:08:25+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dua" kënduar nga Liliana Kondakçi & Gjergj Leka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Liliana Kondakçi & Gjergj Leka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dj Gimi-O & Lirjon Zenelaj - Te Dua

(3x)
A e din
A e din
O xhan
shpirtin po ma knaq
A e din
se vetem ty te du
te dua pa mas

(2x)
Hey zemer du me t'pa
se m'ka rrok dashnia
ti, ti per mu
je ma e mira

(2x)
A e din
A e din
O xhan
Shpirtin po ma knaq
A e din
se vetem ty te du
Te dua pa mas
...
Te dua pa mas

Petrit Vullkani - Te Dua

Uelelelelelele ueleelelelelele

Te dua e kam emrin
Vetem ty zemer mbiemrin
I lindur per nje femer
Vendbanimin tek ty zemer

Ne ket bote
Nje her kemi lind
Ne ket jet

Ndaj me thuaj
Se une te dua
Do te mallkoj
Perendia

Ne ket bote
Nje her kemi lind
Ne ket jet
Nje her do vdesim

Ndaj me thuaj
Se une te dua
Do te mallkoj
Perendia

Te dua e kam emrin
Vetem ty zemer mbiemrin
I lindur per nje femer
Vendbanimin tek ty zemer

Dashnia ime ti
Je e imja je vec ti
Jeten me ty
Do ta kaloj
Shpirt e zemer
Ti dhuroj 2x

Refreni:
Te dua e kam emrin
Vetem ty zemer mbiemrin
I lindur per nje femer
Vendbanimin tek ty zemer 2x

Defrim Deda - Te Dua

Të ndjeva me gjithë zemër,
të ndjeva me gjithë shpirt,
e gjeta dashurinë
në sytë e tu plot dritë.

Sa shpejt rrahu pulsi
n'takimin tonë të parë
e sa shumë që thamë
pa folur asnjë fjalë.

REF.:
Të dua do të t'them
sa të kem frymë!
Të dua do të t'them
sa të kem jetë!
E ndjen çdokush në botë
dashurinë.
Për mua dashuria
je ti vetë.

Të ndjeva me gjithë shpirt,
të ndjeva me gjithë zemër!
Më erdhe si surprizë,
m'u shfaqe si në ëndërr.

Sa ëmbël buzëqeshe,
buzëqesha edhe unë.
Shikimet lehtë u puthën,
ne pritëm pak më shumë.

REF. 2x:
Të dua do të t'them
sa të kem frymë.
Të dua do të t'them
sa të kem jetë.
E ndjen çdokush në botë
dashurinë.
Për mua dashuria
je ti vetë.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet