Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Lorela - Me Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Teksti:

Turjan Hyska

Muzika & Orkestrimi:

Alban Kondi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 55-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

22/12/2016

2016-12-22T19:40:21+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Ty" kënduar nga Lorela.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Geryc - Me Ty

Zemren ta kam marr
E ta japi prap
Munesh per me kon
Me mu jo vec 1 nat
Se un jam tu ardh
E me ty mu pershtat
Skena mujt na dy
Edhe tash po thirri prap

Se ti je tu m'rreh sikur gjaku nper vena
Dume ardh te ti
Amo ti nuk je knejna
Ajde mos rrej
Du me kon ti e jemja
Spo tfoli fjal
S'tfoli keq
Foli zemra

Me ty ja nisa e qesha
Prap t'njentat teshat
Du me tpa cdo mengjes
Me ty jam vetvetja
Se kur erdhe ti qesha
Dhe kur nuk desha
Shum femna tjera po prap te ti meta

Nuk jam mo un
Sje mo ti
Zemer a ke ni?
Jena kon ni gjysem edhe tash po mvjen veshtir

Edi jena larg amo prap nuk o sen
Storyt po ti shoh si n'instagram e snapchat
Get my love back
E postojna hashtag
Jo be stkam harru
Vec kanihere bjen nmend

Edi ti po m'don amo vec m'prit
Kur t'kthehna
Se nuk e kam problem
Me ti thon un kto ndjenja
Zemra po m'rreh
E po mthot
Nuk je knejna
Po m'pelqen fakti kur thu
Sje e jemja

Meflurn - Me Ty

Zemren ta fala
Vet skam met lon
Kur nuk tkam ty afer
Sa shum më mungon

Ne krahet e tu, ndjehem e lire
N’ni bot krejt tjeter, shum dashuri
Harroj per jeten, harroj vetveten
Kur jam me ty

Sonte hana po ndriqon
Vetem per ne dy
Hape zemren tende
Tregom a jam aty

Kur e ndi zanin tan
Me jep emocion
Ka do qe un shkoj
Veq ty t’mendoj

Mbon met dasht mashum
Sa her qe m’thu
“E dua jeten
kur jam me ty”

Kristi Karkanaqe - Me Ty

E mban mend
Kur unë të thashë "Të dua"
Me mijëra herë ato fjalë i ke dëgjuar
Si një premtim vjen sot për ty
Një dedikim vetëm për ty
Se ky është çasti që shumë ëndërruam

A të kujtohet?
Si ditën e parë do të dua ty
A të kujtohet? Ne të dy...

REF.:
Sytë e tu më zbresin diellin
E në zemrën time hapen retë
Se unë të kam jetë
Kur buzëqesh ti hapet qielli
Endrra ime bëhet e vërtetë
Se unë të kam jetë!

Një dashuri të dy për të jetuar
Ndaj një betim vjen sot për ty
Unë do të jem gjithmonë me ty

A të besohet?
Si ditën e parë ne të dy
A do më duash si unë ty?

REF.:
Sytë e tu më zbresin diellin
E në zemrën time hapen retë
Se unë të kam jetë
Kur buzëqesh ti hapet qielli
Endrra ime bëhet e vërtetë
Se unë të kam jetë!

Eja sonte, dua ëndrra mos mbarojë
Në një rrahje të dy zemrat të vallzojnë
Eja sonte, dua ëndrra mos mbarojë
Në një rrahje të dy zemrat të vallzojnë

REF.:
Sytë e tu më zbresin diellin
E në zemrën time hapen retë
Se unë të kam jetë
Kur buzëqesh ti hapet qielli
Endrra ime bëhet e vërtetë
Se unë të kam jetë!

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet