TEKSTESHQIP

Lorenc Hasrama
T'kam Dasht
Lyrics

Nuk i hap dot syt digjen lot
Fati më godet nuk e ndal dot, nuk e ndal dot
Asnjë nuk ka vdek për një fjalë
Po kur jam pa ty pse jam gjallë?! Pse jam gjallë?!

E sa fort me thonj e grise zemrën time
E un duroja, se fort të doja
E sa fort me thonj e grise zemrën time
E un duroja, se fort të doja

Nuk ka me t’dasht askush si un me zemër
Eja dhe ma merr dhe jetën, veç ty të kisha unë
Nuk ka me t’dasht askush si unë me zemër
Eja dhe ma merr dhe jetën, çfare doje ti më shumë

Merr kuptim kur shpirti flet dhimbjen pa vetëdije
Damari laps e zemra makth, hala natë pa yje
Përqafoj vetminë e vals po kërcej me hijet
N’kët oqean dashnie, ti m’le vet n’anije
E po t`përcjell ngushëllime nije përmes violine
Përmes pene hala flej çdo natë me gotë rakie
Shpirti klithma, dojn me myt mu durt e mia
Kohët e mira, kur kujtoj mimika dhimbja m`pret si thika

Nuk ka me t’dasht askush si unë me zemër
Eja dhe ma merr dhe jetën, veç ty të kisha unë
Nuk ka me t’dasht askush si unë me zemër
Eja dhe ma merr dhe jetën, çfarë doje ti më shumë
INFO
Kompozitor është Irkenc Hyka, autorë të fjalëve të tekstit rezultojnë të jenë Olti Curri, Irkenc Hyka & Olsi Bylyku, ndërsa për produksionin audio punoi JoJo.