Luleborë VI

Luleborë VI

Festivali “Luleborë” i organizuar nga Bashkia e Shkodrës, ka ulur siparin e tij edhe për këtë edicion. Për dy netë, në skenën e Teatrit “Migjeni” këngëtarët kanë prezantuar krijimet e tyre para publikut dhe jurisë profesionale.

Eventi, tashmë i kthyer në një traditë për muzikën shkodrane e shqiptare, ka patur një interes mjaft të lartë. Ndërkohë, për suksesin e tij, përveç Bashkisë Shkodër dhe Teatrit “Migjeni”, janë angazhuar edhe personalitete të artit dhe të muzikës në veçanti.


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Luleborë VI (Tekste & Video)


Komente 0