Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani - Udhetoj E Menduar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  34

Ec unë buzë liqenit
Buzë Drinit të lashtë
Tek valë e tij shikoj
Lisat e lartë

Nusërojnë pemët
Në borën e bardhë
Ç'është ky liqen,që kurrë s'e kemi parë
Thonë ato,tek këndojnë

(Refreni,2 herë)
Mes valëve që shkojnë
Flenë gurët e shtëpisë dhe cdo prag
Ndaj këngët e djepit si një mall
Me dritë mbuluar aty flenë

U mbytën dhe vanë
Mbet në shpirt nostalgjia
Dhe unë ec e menduar
Dhe ëndërroj buzë Drinit të lashtë

Diçka do flijonim
Në emër të jetës
Brezat që vijnë
Për ne bukur të thonë

Dhe nuk ish e lehtë
E thjeshtë jo nuk qe
Që valët dritë ti kishte
Ky liqen të ndricojë dhe kjo jetë

Refreni 2 herë

Buzë Drinit të lashtë


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001

Manjola Nallbani - Udhetoj E Menduar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Udhetoj E Menduar".
3. Video është e këngës "Udhetoj E Menduar", por nuk këndohet nga Manjola Nallbani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Manjola Nallbani:


Komente 0