TEKSTESHQIP

Mc Kresha & Lyrical Son
Jargovane
Lyrics
(Feat. Noizy)

[Intro: Ermira Babaliu]
Më thanë se te panë ty
Një kopshtë me jargavanë
Më thanë se te panë ty
Një kopshtë me jargavanë
Këputma një dhe falma mu
Aman ç'më dogje xhanë
Këputma një dhe falma mu
Aman ç'më dogje xhanë

Chorus: Lyrical Son]
Kesh me loqkën, m'zuni femna tu ngjeh pare,
Jargovane jargovane
Shi me pare make it rain lozonjare
Jargovane jargovane
Duqa t’lutna, n'rubber bands baby tulifare
Yeah, jargovane jargovane
Veç pse muj po paguj cash e spe bojna tmadhe
Yeah, jargovane jargovane

[Verse 1: Lyrical Son]
Aye, aye aye aye

Shi me pare jom fontan
Make a wish ta plotsoj
E do kanagjegjin n'bank
Aye, aye aye aye
Dhipi huqit tha mos luj
Vipi lujti ra n’dy guj
Mississippi m'boni uj yeah

[Verse 2: Mc Kresha]

Vjen shotguni pi tophane per do jargovanе
Bohen nami n'rrug dej sa un jom tu lujt Konamin
Luj punani gjuj sallami gjujts napolitani
Plumat si fistek t'fala nga Fistеk Filani
Une s’di a i heq ti tanin pa kujdes,kujdes ti tani
Tu luftu per mbijetes si me lu per Salernitanen

[Chorus: Lyrical Son]
Kesh me loqkën, m'zuni femna tu ngjeh pare,
Jargovane jargovane
Shi me pare make it rain lozonjare
Jargovane jargovane
Duqa t’lutna n’rubber bands baby tulifare
Yeah, jargovane jargovane
Veç pse muj po paguj cash e spe bojna tmadhe,
Yeah, jargovane jargovane

[Verse 3: Noizy]
Vi man me too many men
Kur po na shojn po thojn khu pernimen
Shumë gjin, nashta ty nuk t'pelqen po secili prej punve ka me hi mren
Aye f**k it, we flexin' posht manges rolex-in
Shishet vijn nga lokali, anash meje me nje peng ting
Krejt tu fol si kampiona huh, hajde folim per mjetin
Hajde folim per tapi, baraz me shtetin
Ngjyra, lara, pista, t'pastra
T'holla, t'trasha, rain, cadra
Dita, gara, lutu, nata
Jargovane shi franga
Skam mu nal dej n'pranga

[Chorus: Lyrical Son]
Kesh me loqkën, m'zuni femna tu ngjeh pare
Jargovane jargovane
Shi me pare make it rain lozonjare
Jargovane jargovane
Duqa t’lutna n’rubber bands baby tulifare
Yeah, jargovane jargovane
Veç pse muj po paguj cash e spe bojna tmadhe,
Yeah, jargovane jargovane

[Verse 4: Mc Kresha]
Kopshti jargovane, dosti o pidhnone
Dy kolumbiane n'krah ka njo ma kan marr anen
Un si njoh i mora n'Spanje rroba banje kallzoj njones
E paske gojen e madhe qepe sqepin Pelikanit
Shoutout piedestalin

[Verse 5: Lyrical Son]
Merre shoqen ndrroja mene sa ma heret
Shkojm shopping n'Itali bojm biznis me mafi
Kallzoj loqkes mos po trembet tu i ndrro venet
Sicily, e Capri, pare hallall Saudi
Aye aye, shi me pare shatervan
Purple rain jargovan ner jorgan me tommy gun

[Chorus: Lyrical Son]
Kesh me loqkën, m'zuni femna tu ngjeh pare,
Jargovane jargovane
Shi me pare make it rain lozonjare
Jargovane jargovane
Duqa t’lutna n’rubber bands baby tulifare
Yeah, jargovane jargovane
Veç pse muj po paguj cash e spe bojna tmadhe,
Yeah, jargovane jargovane

DËRGOI: