TEKSTESHQIP

Mimoza Mustafa & Egzon Pireci
Zemra Po M'dhem
Lyrics

S’eshte n’doren tem
Me t’largu nga mendja zemra jem
Sa t’kom pas nuk kom dit sa vlen
Eh me asgje nuk eshte n’doren tem

E sa here te kam sha
E ofendu me fjal
Veq ishalla ishalla ma fal
Se une vetrs nuk ja boj hallall

Zemra po m’dhem
Se veq ty t’kom pas n’zemren tem
Ti kur s’besove n’dashnin tem
Vet me vazhdo e kom problem

Çdo dite qe kalon pa ty
M’bon ma keq mu me u ni
Po provoje menjen me hup
Ama prape m’kujtohesh ti
Kudo qe shkoj m’rrin n’kry

Si syt t’kom rujt, t’kom rujt
Tash jom tu vujt tash je tu vujt
E pranin tande hala e ni
Krejt i kom bo per ty dashni

Zemra po m’dhem
Se veq ty t’kom pas n’zemren tem
Ti kur s’besove n’dashnin tem
Vet me vazhdo e kom problem

DËRGOI:
INFO
Më datë 4 Nëntor 2022, Mimoza Mustafa & Egzon Pireci publikojnë videoklipin "Zemra Po M'dhem". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Nurteel. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.