A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

8 Motrat Mustafa - Qika E Nanës


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/04/2019

2019-04-12T18:06:21

Music & Lyrics:

Ilir Berani

Arrangement:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Production:

EMF Creative


E ke meritu nane çdo te mire
E ke pas nje jete t'veshtire,
Na ke lind pa mjek ngat vetes
besimtare, heroine e jetes!
çdo dy vjet, Zoti qike te fali
s'u merzite, thojshe shnosh
si qika, si djali.
Erdhi dita, sa u gezum veq na e ti,
kur u bonen motrat me vllazni

Edhe nje here si dikur oj nane
nise, nise ate kangen tane

2x
Nina nana, oj drite e hanes
m'paç nafake oj qika e nanes

REF.:
Nane e lumja nane
8 qika i bane
O 8 princesha
na i ka rrit mbretresha
Nane e lumja nane
8 qika, 2 djem
O, ma e mira ne bote
je oj nana jem!

Ah ky zani yt, engjellor
ma largonte lotin si me dore,
Thojshe jeta,
dine me t'gjujt me gur,
po ju kangen nuk bon me nal kurre.
Kerkush nanes hakesh si ka dal
nese tkem lendu na e ben hallalll!
Nje fjale te rand,
kerkush sta mban ne mend
gjithe per shpirtin tone,
je kan mehlem!
Edhe nje here si dikur oj nane
nise nise ate kangen tane:

2x
Nina nana oj drita e hanes
mPac nafak oj qika e nanes

REF.:
Nane e lumja nane
8 qika i bane
O 8 princesha
na i ka rrit mbretresha
Nane e lumja nane
8 qika, 2 djem
O, ma e mira ne bote
je oj nana jem!


Lyrics submited by  Benie-Cards (2)

2019-04-15 10:07:31
E ke meritu nanë çdo të mirë
E ke pas një jetë t'vështirë
Na ke lind pa mjek ngat vetes
Besimtare, heroinë e jetës
2019-04-13 16:46:17
Ah ky zani yt ëngjëllor
Ma largonte lotin si me dorë
Thojshe jeta din me t'gjujt me gur
Po ju kangën nuk bon me nal kurrë

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019