A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mozzik
  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 23
  • Birthday:
  • 29 September 1995
  • Zodiac sign:
  • ♎ Peshorja
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  1633
Music genres: Hip-Hop

Mozzik is a very famous singer and songwriter. Është shumë i ri në moshë, mirëpo Gramoz Aliu apo siç njihet për publikun ‘Mozzik’, është njëri ndër kengetaret shqiptar më energjik ne rrymen e muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik dhe tekstet e veçanta që ai i bën. Ai është nga Ferizaj dhe është vëllai i Getoar Aliu - Getinjo. Zhanri modern i fle në shpirt dhe Mozzik thotë se asnjëherë nuk do ta ndërrojë këtë stil të kënduarit. Ka kenduar disa kenge qe shume shpejt jane shenderruar ne hite dhe kane marre milona klikime. Bashkepunimet me Kiden dhe Xhensilen rezultuan mjaft te pelqyera. Mozzik ka patur shumë oferta për t’iu bashkuar etiketave të ndryshem në Kosovë, por i ka refuzuar ofertat duke i qendruar besnik labelit On Records deri ne Janar 2018. Pas mosmarrveshjeve te shumta, vjen momenti i ndarjes ne menyren me te keqe. Hitet e Mozzik dhe Getinjo fshihen nga kanali Youtube i Zzap & Chris. Te dyja palet kane hedhur ne gjyq njera tjetren. Ne njeren ane kemi Mozzik dhe Getinjo ndersa ne anen tjeter kemi Zzap & Chris, OnRecords dhe menaxherin Elshani. Antaret e tjere te OnRecords qe dikur konsideroheshin vellezer, kane vendosur te vazhdojne me OnRecords. Kida dhe Endri postuan qe diten e pare te sherrit se jane pjese e OnRecords dhe po pergatisin hite te reja. Mozzik postoi nje mesah te gjate ku i shpjegonte fansave se çfare ndodhi. Por le te rendisim sukseset e Mozzik:

Më datë 28 Nëntor 2012, Mozzik publikon videoklipin "Oksigjen (remix)".

Më datë 14 Shkurt 2014, Mozzik publikon videoklipin "Kuku". Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Shkumbin Nebihu. Videoklipi u prodhua nga Gm Creative.

Më datë 1 Prill 2014, Mozzik publikon videoklipin "Ik". Muzika e këngës u punua nga Soho, teksti u shkrua nga vetë Mozzik.

Më datë 27 Prill 2014, Mozzik publikon videoklipin "T'kan Rrejt".

Më datë 6 Dhjetor 2014, Mozzik publikon videoklipin "Edhe Njo", në bashkëpunim me Enca.

Më datë 14 Mars 2015, Mozzik publikon videoklipin "Koke Shum". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 3 Korrik 2015, Mozzik publikon videoklipin "Premtimet", në bashkëpunim me Kida. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga XL Films. Me këtë këngë, Mozzik u paraqit në këto festivale: Top Music Awards 2016 (2016), Zhurma Show 2015 (2015).

Më datë 22 Shtator 2015, Xhensila publikon videoklipin "Ama Doren", në bashkëpunim me Mozzik. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 11 Dhjetor 2015, Mozzik publikon videoklipin "Dhezu".

Më datë 4 Maj 2016, Getinjo publikojnë videoklipin "Tony Montana", në bashkëpunim me Mozzik. Me këtë këngë, Getinjo marrin pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 6 Korrik 2016, Mozzik publikon videoklipin "M'ra Pika", në bashkëpunim me Enis Bytyqi.

Më datë 30 Korrik 2016, Mozzik publikon videoklipin "Cocaina", e cila u be hit internacional. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 5 Nëntor 2016, Mozzik publikon videoklipin "Kom Dasht", në bashkëpunim me Arta Memedi.

Më datë 10 Janar 2017, Mozzik publikon videoklipin "Golden Eagle".

Më datë 20 Janar 2017, Mozzik publikon videoklipin "Me Hile". Me këtë këngë, Mozzik merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 20 Maj 2017, Mozzik publikon videoklipin "Kuks".

Më datë 2 Gusht 2017, Mozzik publikon videoklipin "Xhelozia".

Në vitin 2017, Mozzik publikon albumin "The Best Of".

Më datë 14 Shkurt 2018, Veysel & Mozzik publikojnë videoklipin "Ti Amo".

Më datë 9 Prill 2018, Mozzik publikon videoklipin "Madam". Teksti u shkrua nga vetë Mozzik. Nje prej kengeve me te bukura qe mund ti dedikohet nje femre eshte kjo kenge e realizuar nga Mozzik, i cili shpreh dashurine e tij per femren qe ai mban ne krahe, Loredanen.

Më datë 18 Korrik 2018, Mozzik publikon videoklipin "Pa Pa".

Më datë 14 Shtator 2018, Loredana publikon videoklipin "Bonnie & Clyde", në bashkëpunim me Mozzik.

Më datë 19 Tetor 2018, Mozzik & Getinjo publikojnë videoklipin "Para Siempre".

Më datë 29 Nëntor 2018, Mozzik publikon videoklipin "Ghetto".

Më datë 15 Dhjetor 2018, Mozzik publikon videoklipin "Nana" dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës.

Mozzik & Loredana u benë prindër të një vajze të cilën e quajtën Hana.

Më datë 31 Janar 2019, Mozzik & Loredana publikojnë videoklipin "Romeo & Juliet". Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Në Maj 2019, Mozzik & Loredana marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Romeo & Juliet".

Më datë 31 Maj 2019, Dardan & Mozzik publikojnë videoklipin "A Milly".

Mozzik ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Pinokio", në bashkëpunim me reperin gjerman me origjinë nga Mozambiku, Luciano. Edhe kjo këngë është realizimi i producentit Macloud, ndërsa Gramoz Aliu e ka publikuar një vide nga studioja ku po përgatitet kënga. Në xhirimin e postuar në Instagram, reperi nga Ferizaj shfaqet duke interpretuar një fragment të këngës së re.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  ErmmaLx    Anabina  

Getinjo

(His brother)

On Records

(Former label)

Loredana

(His girlfriend)

Instagram

Account

Add New

Official Profiles


More news about Mozzik »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019