NRG Band

Nrg Band Synon Tregun Ndërkombëtar

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[16-11-2012]
Grupi mjaft i popullarizuar ne trojet shqiptare, NRG Band me liderin dhe vokalistin e njohur Besnik Qaka, duket se jane lidhur me shtepine diskografike "CAT Music" te Rumanise e cila ka filluar te promovoje nen ombrellen e saj kengen dhe hitin "Rina Rina" ne verzionin internacional, ka bere te ditur Albaniac.

Labeli "Cat Music" mbulon 60% te tregut rumun dhe viteve te fundit po korr sukses edhe ne tregun nderkombetar te muzikes ne europe dhe ne amerike.

Kenga "Rina, Rina" ishte nje nder me te degjuarat neper radiot shqiptare vitin e kaluar dhe mori cmim ne festivalin "Top Fest 8", ndersa dihet se eshte pelqyer mjaft edhe nga degjuesit jo-shqipfoles.

Tashme kjo kenge, sapo eshte re-publikuar ne internet dhe mund te degjohet ne kanalin zyrtar te labelit CAT. Ne kete kanal, poashtu verejtem edhe nje shqiptar tjeter, Klajdi Lupa (Claydee) me hitin e tij "Mamacita Buena".
 (Albavipnews)

Nrg Band Synon Tregun Ndërkombëtar

  NRG Band - Rina Rina [Teksti dhe Klipi]

Komente 0