A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

NRG Band - Ama


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T09:46:20

Teksti:

Mithat Sadiku

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Këngë e albumit:

"Ama"

Këngë e albumit:

"100% Shqip Vol.1"


ama një herë, vetëm njëherë
ama atë sy ooo sherr
ama atëherë kur bëhet terr
se ti ditën sytë mi merr

ama ama mos te vjen marre
nuk jom tip qe boj hajgare
none e babe per ty ti kisha ndru

ama ama moj shqiptare
a mos lyp ti tjetër fare
ama se s'po muj mo me duru

onderr mbrom vonë
te ti jom kon
e ne vesh ty te kam thon

"herët a vonë
ty kam me te nxon
pa t'puth un nuk kam me te lon"

ama ama mos te vjen marre
nuk jom tip qe boj hajgare
none e babe per ty ti kisha ndru

ama ama moj shqiptare
a mos lyp ti tjetër fare
ama se s'po muj mo me duru 2x

valla ma ke shtu zullumin
valla krejt ja nxjerre fundin
valla shpirtin ne fyt ti mu ma ke pru 2xma

ama mos te vjen mbarre
nuk jom tip qe boj hajgare
non e bab per ty ti kisha ndru

ama ama moj shqiptare
e mos lyp ti tjetër fare
ama se s'po muj mo me duru 2x


Ky tekst u dërgua nga Medo
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019