A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

NRG Band - Paja Paja


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

14/03/2012

2012-03-14T13:55:52

Teksti:

Mithat Sadiku

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer '06"

Këngë e albumit:

"Hallabatana"


Hej a je tu pa
mbas teje tu nga
po dojne njerzet
me u mbyt bre vëlla
shoket kanë nis me u sha
vellaznit me u perla
as babe e djalë s'po flasin mo.
Pse bre nuk po lshon pe
mos thuj qe ski nge
paja sonte keq mos më le.

Paja paja o sherr
hajde e futu ne kerr
e mos prit me te lut dy herë
paja paja o sherr
hajde e futu ne kerr
se kem me kalu super.

Paj ty veç me te pa
njerit te fiket me i ra
se me prek kush
shans nuk ka.
Krejt ti po i kall
po i ban budall
e as mu nuk
pom bënë mall.
Pse bre nuk po lshon pe
mos thuj se ski nge
paja sonte keq mos më le

Paja paja o sherr
hajde e futu ne kerr
e mos prit me te lut dy herë
paja paja o sherr
hajde e futu ne kerr
se kem me kalu super


Ky tekst u dërgua nga  rina
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019