TEKSTESHQIP

Olta Boka
Ti Me Ke Mua
Lyrics
(Feat. Erik Lloshi)

Koken e mbeshtes ne diell,
Sa here ti me mban lart ne qiell,
Ndonjehere me sjell stuhi,
Por une te dua dhe me shi!

Ne zemren time vetem ti,
Ne zemren tende vetem une thesar,
Nga dashuria dhe gabon,
Nga dashuria thua dhe me fal,me fal!

Ti me ke mua, ti me ke mua,
Sa here te qash do jem aty,
E te puth duart, ooo muaa,
Ti me ke muaa!

Sa here te qeshesh ,
Qesh me ty,se ty te dua!
Oooo, Sa here te qash do jem aty,
Ti me ke muaa!
Oooo, Sa here te qeshesh ,
Qesh me ty,Se ty te dua!

S'mund t'i thote asnje poet ,
Ato qe ndjej per ty vertete,
Zemer ndonjehere kam ftohte,
Por nuk ka diell pa nje lot!

Ne zemren time vetem ti,
Ne zemren tende vetem une thesar,
Nga dashuria dhe gabojme,
Nga dashuria themi dhe me fal,me fal!

Ti me ke mua, ti me ke mua,
Sa here te qash do jem aty,
E te puth duart, ooo muaa,
Ti me ke muaa!

Sa here te qeshesh ,
Qesh me ty,se ty te dua,
Oooo, Sa here te qash do jem aty,
Ti me ke muaa!

Oooo, Sa here te qeshesh ,
Qesh me ty,Se ty te dua,
Ti me ke mua,
Ti me ke mua,
Ti me ke mua!!!

DËRGOI:
INFO
Komponues i muzikës dhe orkestrues i këngës është Adrian Hila, teksa autore e tekstit është Rozana Radi.