Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orgesa Zaimi - Veren Ku Ma Le? Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Veren time ku ma le
A e more prap nuk me the
Dua qe ta pi, qe te behem mire
Jane dy pika vere per qetsi

Sa i vogel qenka ky apartament
Per dashuri te medha nuk paska vend
Sa e vogel jam,sa i vogel je
Sa i mjere ky moment

Nuk pyet zemra me nuk pyet
Zemren ku e ke
Nuk pyet zemra me nuk pyet
Shpirtin a e ke

Vec ku ma le,ku ma le
Veren time ku ma le
Ku ma,ku ma le
E veren time ku ma le

Veren time ku ma le
Se nuk dua qe te mbushem mllef
Se e kam ilac,e kam shoqeri
Prej ku me zhgenjeve ti

Me nuk kam panik e nostalgji
Ketu pa ndershem luajte vec ti
Do ta marr ket her,do ta coj n'hares
Do t'jet dit me sukses

Nuk pyet zemra me nuk pyet
Zemren ku e ke
Nuk pyet zemra me nuk pyet
Shpirtin a e ke

Vec ku ma le,ku ma le
Veren time ku ma le
Ku ma,ku ma le
E veren time ku ma le

Zemra spyet ku e ke
Ngrohtesine e dikurshme te puthjeve

Vec ku e le ku e le
Dashurine qe patem ne
Ku e le ku e le
Krejt cka fole e cka dhe

Ku e le,ku e le
Dashurine qe patem ne
Vec ku ma,ku ma le
E veren time ku ma le

Nuk pyet zemra me nuk pyet
Zemren ku e ke
Nuk pyet zemra me nuk pyet
Shpirtin a e ke

Vec ku ma le,ku ma le
Veren time ku ma le
Ku ma,ku ma le
E veren time ku ma le

Ku ma,ku ma le
E veren time ku ma le


Ky tekst u dërgua nga MateoOrgesa Zaimi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/09/2019
Festivali: Kënga Magjike 2019
Muzika: Armend Rexhepagiqi
Teksti: Aida Baraku
Orkestrimi: Kledi Bahiti


Orgesa Zaimi - Veren Ku Ma Le?
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Veren Ku Ma Le?".
3. Video është e këngës "Veren Ku Ma Le?", por nuk këndohet nga Orgesa Zaimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orgesa Zaimi:


Komente 1