Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Si Heren E Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  55

Është një histori e thjeshtë, e thjeshtë sa vetë jeta
e duan një gënjeshtër i tradhëtoi e vërteta
u njohën rastësisht, binte shi, ishte vjeshtë
në një nga ato netë ku dhe hëna është e trishtë.
Aty ngrin gjithçka dhe hapat e mërzitshëm,
tradhëtitë e këtij qyteti s'ishin më të fuqishëm
i përkisnin atyre rrugicat e kafeneve
dritaret që përgjonin, asgjë tjetër nuk kërkonin
kishin njeri-tjetrin ushqeheshin ngadalë,
ajo me frymën e tij, ai me frymën e saj
u rritën që të dy në frikë e pasion,
dashuria si mburojë të jetonin ishte lojë,
ajo ish poezi që nuk lodhej së lexuari,
e prekte, e ndjente, në çdo rresht veten gjente.
Ai ishte hero, mbronte ëndërrat e saj,
të dehur pëshpërisnin: Askush nuk do të na ndajë.

Si herën e parë, hutuar pa fjalë, kjo rrugicë për ne kish mall.
Si herën e parë dhe bota u ndal, sa kujtime zgjohen prapë.
Copëza jete që lamë pas, vitet ikën ikën larg. Deja vue sot të kam pranë, do të dua si herën e parë.

Koha strukej me ditën, nata fshihte pasionin,
nuk e zgjodhën këtë fat, por donin ta mbronin,
ata ishin një shpirt, në parajsë i krijuar,
i ndarë në dy copëza, në tokë për të jetuar
dashuria ishte mrekullia, të dënuar ta shijonin
orët e gjata që kalonin, njeri-tjetrin adhuronin,
nëpër ëndërra udhëtonin, jepeshin më shumë,
me sy të përgjumur, kërkoheshin pa fund.
Si sonambul, premtonin përjetësi.
Puthjet ishin të shenjta, dhe si prekte dot njeri,
përveç kohës që i ndiqte, koha i vret dashuritë,
të paktën kështu thuhej, deri sa erdhi një ditë,
si herën e parë, u zgjuan kujtimet
kristal u thyen sytë, u rikthyen premtimet
do të duhemi gjithmonë, unë e ti përjetësi
si herën e parë do mbetesh mrekulli.

Si herën e parë, hutuar pa fjalë kjo rrugicë për ne kish mall.
Si herën e parë dhe bota u ndal, sa kujtime zgjohen prapë.
copëza jete që lamë pas, vitet ikën ikën larg, deja vue sot të kam pranë do të dua si herën e parë.

(Si herën e parë)
Ti pyete nëse koha do ndalojë për ne
(Si herën e parë)
Të premtova në çdo dhimbje unë aty do jem.
Nesër do të jetë shumë vonë (shumë vonë),
dua të lutem po por ti nesër shko (ti shko),
ditë të tjera do të vijnë pas,
por puthjet do mbeten gjithmonë këtu.

Si herën e parë, hutuar pa fjalë, kjo rrugicë për ne kish mall.
Si herën e parë dhe bota u ndal sa kujtime zgjohen prapë.
Copëza jete që lamë pas, vitet ikën ikën larg deja vue sot të kam pranë,
do të dua si herën e parë.

Si herën e parë, hutuar pa fjalë, kjo rrugicë për ne kish mall.
Si herën e parë dhe bota u ndal sa kujtime zgjohen prapë.
Copëza jete që lamë pas, vitet ikën ikën larg deja vue sot të kam pranë,
do të dua si herën e parë.


Ky tekst u dërgua nga  enxhiProdukt 28
Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Alban Kondi
Teksti: Turjan Hyska
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Produkt 28 - Si Heren E Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Heren E Pare".
3. Video është e këngës "Si Heren E Pare", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0