Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Nje Kat Me Lart! Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  48

Ref:Nje kat me lart.
S’ka Bla,Bla,Bla
Produkti festen ka.
Nje kat me lart.
S’ka Bla,Bla,Bla
Jo gjume per ju nuk ka.
Dua vetem nje hej.
Hej!
Nje kat me lart.
S’ka Bla,Bla,Bla
Produkti festen ka!

Rap 1:Rregulli numer 1
Rregull nuk ka.
Rregulli numer 2.
Mos bej Bla,Bla.
Rregulli numer 3.
Mbaj mend fjalekalimin.
Qejf!
E kalove provimin.
Stakoje trurin.
Hiqe dhe kollaren
Grise dhe kemishen
Harro Ramen e Berishen
Qe te prishen.rende.
Keq ju kane mesuar.
Dite per dite
Rrena kane treguar.
Me degjoni o njerez
Po ju them nje te vertete.
(O Turo e di c’ke
Mjaft “Perralle me Mbret”)
Nje oferte me te mire
Lere shpirtin e lire
Thote dhe gjyshja ime
Neser do jete me mire
Me hir a me pahir
Por sot kemi per te pire
Nuk ka rendesi kush je,
Nuk ka rendesi nga je.
Nuk ka rendesi ke njeh,
Dhe nuk ka rendesi cfare do.
Ajo qe vlen me shume
Sot pi,neser harro.

Rap 2:Zonja dhe zonjusha
Lini burrat ne shtepi.
Fikni celularet
As vjerra mos ta dije.
Merrni ashensorin ne katin e 28.
(Tak,Tak-Tarak)
Se dera hapet vete.
S’punon kondicioneri
Me mire te jeni zhveshur
Bacardi si fillim
Stresin per ta hequr.
Terhequr ne pishine
Sozia e J-Lo-se.
Stilin e delfinit shpejt e shpejt
Do ta mesosh.
Me prezanton whiskey
Jam Carlos Santana
Eja Ruslana pime puro nga Havana.
Jam Turi Montana
S’me terheq Marihuana.
(Ana?Ah Ana…)
Jap o vjen dhe Ana
Si tiger nga Savana
Ka marr leke me vete
I punon burri ne dogana.
Ndaj zgjohuni o popull
Qe festoni nje here ne vit.
Se cudia me e madhe
Zgjat 28 dite.

Rap 3:Ajo atje u zhvesh.
Dhe kjo ketu u zhvesh.
Jam dhe une tu u zhvesh
Plasi lufta mes nesh.
Askush nuk e merr vesh
Gjirokastriti paguan kesh.
Hej dhe gjyshi po harbon.
Regaton plake,Regaton!

Atehere kalamani
1,2,3,esss.

Bjonde brune 2 kam prane
Qingji I urte po ia del mbane.
Kan-kankalinka-linka-la
Zyshen Ruse xhan e kam.

Bjonde brune 2 kam prane
Qingji I urte po ia del mbane.
Kan-kankalinka-linka-la
Zyshen Ruse xhan e kam.

Po s’na doli gje ne Rusi.
Ne do ikim ne Itali.
Gjuhe te reja atje shume ka.
S’dua vetem Bla,Bla,Bla!
Produkt 28
Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Fabian Basha
Teksti: Turjan Hyska
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Produkt 28 - Nje Kat Me Lart!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Kat Me Lart!".
3. Video është e këngës "Nje Kat Me Lart!", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0