TEKSTESHQIP

Produkt 28
Nje Kat Me Lart!
Lyrics

Ref:Nje kat me lart.
S’ka Bla,Bla,Bla
Produkti festen ka.
Nje kat me lart.
S’ka Bla,Bla,Bla
Jo gjume per ju nuk ka.
Dua vetem nje hej.
Hej!
Nje kat me lart.
S’ka Bla,Bla,Bla
Produkti festen ka!

Rap 1:Rregulli numer 1
Rregull nuk ka.
Rregulli numer 2.
Mos bej Bla,Bla.
Rregulli numer 3.
Mbaj mend fjalekalimin.
Qejf!
E kalove provimin.
Stakoje trurin.
Hiqe dhe kollaren
Grise dhe kemishen
Harro Ramen e Berishen
Qe te prishen.rende.
Keq ju kane mesuar.
Dite per dite
Rrena kane treguar.
Me degjoni o njerez
Po ju them nje te vertete.
(O Turo e di c’ke
Mjaft “Perralle me Mbret”)
Nje oferte me te mire
Lere shpirtin e lire
Thote dhe gjyshja ime
Neser do jete me mire
Me hir a me pahir
Por sot kemi per te pire
Nuk ka rendesi kush je,
Nuk ka rendesi nga je.
Nuk ka rendesi ke njeh,
Dhe nuk ka rendesi cfare do.
Ajo qe vlen me shume
Sot pi,neser harro.

Rap 2:Zonja dhe zonjusha
Lini burrat ne shtepi.
Fikni celularet
As vjerra mos ta dije.
Merrni ashensorin ne katin e 28.
(Tak,Tak-Tarak)
Se dera hapet vete.
S’punon kondicioneri
Me mire te jeni zhveshur
Bacardi si fillim
Stresin per ta hequr.
Terhequr ne pishine
Sozia e J-Lo-se.
Stilin e delfinit shpejt e shpejt
Do ta mesosh.
Me prezanton whiskey
Jam Carlos Santana
Eja Ruslana pime puro nga Havana.
Jam Turi Montana
S’me terheq Marihuana.
(Ana?Ah Ana…)
Jap o vjen dhe Ana
Si tiger nga Savana
Ka marr leke me vete
I punon burri ne dogana.
Ndaj zgjohuni o popull
Qe festoni nje here ne vit.
Se cudia me e madhe
Zgjat 28 dite.

Rap 3:Ajo atje u zhvesh.
Dhe kjo ketu u zhvesh.
Jam dhe une tu u zhvesh
Plasi lufta mes nesh.
Askush nuk e merr vesh
Gjirokastriti paguan kesh.
Hej dhe gjyshi po harbon.
Regaton plake,Regaton!

Atehere kalamani
1,2,3,esss.

Bjonde brune 2 kam prane
Qingji I urte po ia del mbane.
Kan-kankalinka-linka-la
Zyshen Ruse xhan e kam.

Bjonde brune 2 kam prane
Qingji I urte po ia del mbane.
Kan-kankalinka-linka-la
Zyshen Ruse xhan e kam.

Po s’na doli gje ne Rusi.
Ne do ikim ne Itali.
Gjuhe te reja atje shume ka.
S’dua vetem Bla,Bla,Bla!