TEKSTESHQIP

Produkt 28
Si Peme!!!
Lyrics

Strofa:Nje dite po ecja rrugeve
Dhe po shkoja s’di se ku!
E fshehur neper mjegull
Pashe nje engjell.
Une te dua!
Dhe thashe te te gjej adresen
Te te kerkoja doren
Por ti ke rene nga qielli
Dhe shtepine s’ta di njeri.
Atehere vazhdova rrugen
Kapa shpullash nje femi.
Gjithe lagjen acarova
Policia erdhi tani
Me pranga neper duar po te kerkoja syte
Por druri beri pune
Dhe ne rajon te harrova ty!

Ref:S’e di ku shkoj.
Dhe rri te pres si peme.
S’po di c’te bej.
Dhe prap te pres si peme.
Dhe zogjte me vjeshten iken
Dhe une mbeta vetem.
Dhe rri te pres si peme.

Rap 1:Te gjithe mendojne per ty
Dhe une dhe vetja ime.
Se tamam si neper filma
Une rri futem ne mendime.
Behem tip melankolik.
Perden mbyll,driten fik.
Shiu bie pik,pik,pik.
Ora ecen Tak-Tik.

Te gjitha ecin mbrapsh.
Ti ben sikur s’me do.
Ndonese une nuk kam taktike.
Ti gjithmone me thua jo.
Por dhe gruan po e mora
Do ti ve une emrin tend.
Mua ethet po me zene.
Se ti vetem me ke lene!
(Iku dhe njoni!)

Ref:S’e di ku shkoj.
Dhe rri te pres si peme.
S’po di c’te bej.
Dhe prap te pres si peme.
Dhe zogjte me vjeshten iken
Dhe une mbeta vetem.
Dhe rri te pres si peme

Rap 2:Gjithe heret me ze mat.
Jo s’e di pse mban inat.
Se ti naten ma ben dite.
Edhe diten ma ben nate.
Ti je Xhejn une jam Tarzani.
E nderroj emrin,s’jam Albani.
Se per ty e marr me vrap.
Ja ku eshte Afganistani.

Mjafton te jesh dentiste
Hoqa dhembe edhe dhemballe.
Une per ty nisem ushtar.
Por te lutem ki pak mall.
I shtroj rruget e Tiranes
Ia kaloj dhe Edi Rames.
Le alkolin dhe kumarin.
Te premtoj s’do fle poshte Lanes.

DËRGOI:
INFO
Siç është bërë tashmë traditë, produkti muzikor paraqitet tek artdhashësit i realizuar nga sfera vizuale edhe me një videoklip, i cili u publikua më 25 Dhjetor 2007. Autor i muzikës është Fabian Basha, autor i fjalëve të tekstit rezulton të jetë Turjan Hyska, ndërsa për orkestrimin punoi Shpëtim Saraçi.