TEKSTESHQIP

Produkt 28
Mos Fol
Lyrics

thojne qe sdi te boj rap
ndoshta sdi te boj as trim
nuk kam lindur ne rruge
ne tirane te re e kam shtepin
e kam vitin tim
nuk e kam per zanat
nuk e kam luften njeri
per njeri nuk e vras
tani po e nis
me degjo edhe ti
une di te jem high
une di te jem ne maj
une di te jem kyci
jam te mbroj ate qe kam
nuk di te bej shume gjera
dhe pse degjoj shume zera
flasin te gjith jan profesora
kan bere shkollen a rruges
kan ligjin e luftes
une skam vrave njeri
nuk kam nevoj te vrase
me pelqen te kercej
dua rritem
dua bass
te flas nuk me plas
sjam i qete
ec avash
sdi ke mbrapa lash
mund te behem dhe apash
te godas si kallash
do zhytesh shtate pash
jam i rende ate kur dua
dhe koken nuk e kthej pas

Chorus:x2
jo une koken nuk e kthej pas
dhe pse jo nuk jam as
e di ndoshta gaboj
prape do vazhdoj

jo nuk thyhem
do eci gjate
sdua jo tjeter fat
veten nuk e tradhtoj
di je
prape do vazhdoj

Verse 2: (Turi)

jo nuk jam gangster
nuk kam lindur ne new york
nuk kam dale nga Ghetto
por di te jem i fort
di te shkruaj, te lexoj
se nuk jam 99
vetem njezetetetsh huh
te tjeret hiqen vetsh
jam si xhaguari
nuk me ze as bari
ska rendesi kush eshte i pari
vari, vari, vari
se ne jete kam ca parime
mbroj disa vlera
kjo bote eshte bo si kosh
ku ushqehen vetem plerat
nuk kam lindur me kemish
por, me anti-plumb
ate qe kam ne dore
e sigurt qe nuk e humb
ta perdor armen
me mire perdor trrurin
gjaku nxefet shpejt, holl
por dhe varri hapet shpejt
une nuk merrem me ty
mos u merr as ti me mua
ule koken, hec drejte
e thash ate qe dua
se e di qe nuk jam as
por te pakten perpiqem
do e ler nje gjurme ne jete
nga koha nuk do digjem huh

Chrous x2

jo une koken nuk e kthej pas
dhe pse jo nuk jam as
e di ndoshta gaboj
prape do vazhdoj

jo nuk thyhem
do eci gjate
sdua jo tjeter fat
veten nuk a tradhtoj
ti je
prape do vazhdoj

DËRGOI: