TEKSTESHQIP

Dani
Pash Dy Syte
Lyrics
(Feat. Bekim Zogaj)

Gezimet në jetë për mua ishin të rralla
e premtimet tua vetëm përralla
koha kot kalon se dhembja nuk treti
eee zemra s'e pranon realitetin
Sa herë ti ke dalë me tjetrin fshehur
O krejt, krejt i kam dit
por vetëm kam heshtur
kam heshtur dhe kam shpresuar
se dhe ti një ditë do t'kesh ndryshuar

Pash dy sytë në ballë, dy syt në ballë
A e din sa kam duruar
A mendove vall se jam i marrë
E une kam qën i dashuruar,
Pash dy sytë ne ballë, dy sytë ne ballë
ça ke mendu kur me ke tradhtuar
A mendove vall se jam i marrë
Dhe une kam qën i dashuruar
me njeriun e gabuar.
INFO
Më datë 22 Tetor 2021, Dani publikon videoklipin "Pash Dy Syte", në bashkëpunim me Bekim Zogaj. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ilir Berani. Videoklipi u prodhua nga kompania Prive Films.