Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie & Nexhat Osmani - Lum Kush Gjen Fatin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12

Nexhati...
Kafe m'kafe me shkoj dita
Me shoqni kam mbet

Remzia...
Per ty o mor vlla i motres
Paska qen kjo jet x2

Nexhati...
Po me thon krejt shoqnia
Per me ndejt beqar

Remzia...
Martohu se nuk esht jeta
O vetem behar x2

Kafe m'kafe djalo mbete
Po ja sheh hajrin ksaj jete

Nexhati...
Vallahi nuk du me rrejt
Kam vendos beqar me met

Remzia...
Kafe m'kafe djalo mbete
Po ja sheh hajrin ksaj jete

Nexhati...
Do e mbaj me u martu
Veç kur Zoti ta ket shkru

Ref...x2
Lum kush gjen lum kush gjen
Fatin e vertet
Dashuria dhe martesa
O sa kan lezet

Nexhati...
Esht e embel beqaria
Duhet me e shiju

Remzia...
Dhe martesa boll e mir
Lum kush u martu x2

Nexhati...
Me shoqni po e çoj jeten
Se martesa pret

Remzia...
Vjen nje dit edhe shoqnia
Sheh punen e vet x2

Kafe m'kafe djalo mbete
Po ja sheh hajrin ksaj jete

Nexhati...
Vallahi nuk du me rrejt
Kam vendos beqar me met

Remzia...
Kafe m'kafe djalo mbete
Po ja sheh hajrin ksaj jete

Nexhati...
Do e mbaj me u martu
Veç kur Zoti e ka shkru

Ref...x2
Lum kush gjen lum kush gjen
Fatin e vertet
Dashuria dhe martesa
O sa kan lezet

...

Ref...x2
Lum kush gjen lum kush gjen
Fatin e vertet
Dashuria dhe martesa
O sa kan lezet


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Remzie & Nexhat Osmani - Lum Kush Gjen Fatin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lum Kush Gjen Fatin".
3. Video është e këngës "Lum Kush Gjen Fatin", por nuk këndohet nga Remzie & Nexhat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 0