A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

Remzie Osmani - Edhe Një Natë Pa Ty


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  63

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/06/2014

2014-06-03T19:12:15

Muzika & Teksti:

Arsim Bunjaku

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Produksioni:

MAX Production

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2014


Edhe nje nate pa ty
e smund t'duroj as deri neser
ti me nuk je aty
aty ku te ndjeja me teper
te thash se morri fund
por te genjeva ty dhe veten
se e verteta jone
do te me ndjek pas
per gjithe jeten

REF
nje pjes e zemres
esht e ngrire
si nje akull mbet e ftoht
ishe i vetmi ne ket jet
ce dikur e mbaje ngrohte

nje pjes e zemres
sot pushoj
me nuk rrah e sesht e gjalle
si do t'ju them te tjereve
qe ste kamne jemi ndare

II
edhe nje nate pa ty
pa puthejet qe aq shum i ndjeja
parajsen e vertet
ne cdo moment tek ti e gjeja
te tash se morri fund
po te genjeva ty dhe veten
se e verteta jone
do te me ndjek pas
per gjithe jeten

REF
nje pjes e zemres
esht e ngrire
si nje akull mbet e ftoht
ishe i vetmi ne ket jet
qe dikur e mbaje ngrohte

nje pjes e zemres
sot pushoj
me nuk rrah e sesht e gjalle
si do t'ju them te tjereve
qe ste kamne jemi ndare REF x2


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë...