Më mbaj mend (për 1 muaj)

Revolt Klan - Më Mungon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  9

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Më Mungon" kënduar nga Revolt Klan.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lannex - Më Mungon

Lannex:

kejt qka pata ty ti dhash
amo dashni nuk po gjej tash
zemren n'shum pjes ma theve
prap un nuk tlash

plot gabime, plot idhnime
qe mi bo nuk u dasht
njoni tjetrin kem me lyp
amo kohen sun e kthejm pas

ti jet tjeter, un jet tjeter
na mungon koha vjeter
kejt qka m'kujton ty
osht ky trendafil ne ster

shiu rigon, ti me mungon
cdo nat qaj mbi foton ton
edhe pse shpirtin ma dogje
un do te dua gjithmon

Asllan Lunjaj:

zemren ma theve, e shpirtin ma dogje
kejt qka pata ty ti dhash
pse ti u largove

Lannex:

tash e shprehi dashnin n'letra
met haru spom len ndjenja
mendja udhton drejt teje
aty ku osht edhe zemra

un me ty s'idhnohna
mu qu ne kam kejt bota
veq ti mun ma ngroh zemren
ne kto dit shum t'ftohta

pe shkruj ni kong per ty
pi kujtoj koht e vjetra
po thrras dashni
me pergjigjet urrejtja

kto ken fjal t'sinqerta
zemer une nuk t'rrejta
dikush shum te'afert
a na larg me kilometra

Duli - Më Mungon

Më mungon sa her më rreh zemra
Çdo damar emrin po ta thret
Për një lot e dhuroj krejt botën
Më trego si për me e gjet

Më mungon sa her më rreh zemra
Çdo damar emrin po ta thret
Për një lot e dhuroj krejt botën
Syt e mi për lot jan hasret

Ref:
Më mungon kur zbardhën drita
Më mungon kur terret nata
Dua me ti prek flokt e gjata
Më mungon kur çel pranvera
Asnjë lule si vjen era
Smë shkon mendja për dashni tjera

I kam pyt gjith rrugët e gjata
N'tok e n'qiell përgjigje skam gjet ooooo
Krejt ti dhash vec dicka harrova
Pa ta dhan veç ky shpirt ka mbet

I kam pyt gjith rrugët e gjata
N'tok e n'qiell përgjigje skam gjet
Krejt ti dhash veç dicka harrova
Pa ta dhan veç ky shpirt ka mbet

Ref:
Më mungon kur zbardhën drita
Më mungon kur terret nata
Dua me ti prek flokt e gjata
Më mungon kur çel pranvera
Asnjë lule si vjen era
Smë shkon mendja për dashni tjera

Ref:
Më mungon kur zbardhën drita
Më mungon kur terret nata
Dua me ti prek flokt e gjata
Më mungon kur çel pranvera
Asnjë lule si vjen era
Smë shkon mendja për dashni tjera

Scion - Më Mungon

Ty dua te kem ngat, ti je e vetmja per mu
te t'kem afer qdo nat , pa ty s'muj me jetu
eja se me mungon, ti je gjithqka per mu
jetap a ty nuk shkon, e ty s'muj met harru.

Un veq per ty mendoj , pa ty s'kam gjum ne sy
dua te perqafoj, e te jem i qet me ty
eja se po te pres, jeta pa ty nuk shkon
jo ti mosum le vet, se zemra ty t'don.

Eja zemer tek une, Te dua vetem ty
ka femra neper bot, po tjera s'shoh me sy
te lutem thuaj po, me thuaj qe me do
rri tek une e mos shko, nga une mos u largo.

ref 3x...
Ti , ti mua me mungon , jeta pa ty nuk shkon
kthehu ti perseri, per mu je veq ti.

Eja zemer tek une, Te dua vetem ty
ka femra neper bot, po tjera s'shoh me sy
te lutem thuaj po, me thuaj qe me do
rri tek une e mos shko, nga une mos u largo.

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 26/12/2014
Festivali: Festivali i 53-të Në RTSH
Muzika: Bruno Revolt
Teksti: Febi Shkurti
Orkestrimi: Enis MullajMë Shumë Këngë Nga Revolt Klan:


Komente mbi këtë këngëRevolt Klan - Më Mungon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Mungon".
3. Video është e këngës "Më Mungon", por nuk këndohet nga Revolt Klan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.