Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritfolk - Enderroj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  35

Sa dua te jem larg
larg merzitjes pa kufi
Sonte do kendoj per ju
ju qe njihni vec qetesi
Kenga ime ngjitet lart
atje lart ne qiellin blu
Ju o yje me besoni
kenga ime eshte per ju

Enderrat ndjekin njera tjetren
enderrat jo nuk kane mbarim
Ju o yje me degjoni
tek ju prehet shpirti im

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu
Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

Sa dua te jem larg
larg merzitjes pa kufi
Sonte do kendoj per ju
ju qe njihni vec qetesi

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju?
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu
Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu

Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yllAkordet:

Intro :

(E7) (Am) (E7) (Am) (G) (C) (E7) (Am)
e|--------------------------------------------------------------------|
B|-3-3-3-3-1-1-1-1-3-3-3-3-1-1-1-1-0-0-0-0-1-1-1-1-3-3-3-3-1-1-1-1----|
G|--------------------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------------|


E7 Am E7 Am G C E7 Am X2
e|---------------------------------------3p0-0------------------------|
B|-3/5-5-5-3/1-1--3/5-5-5-3/1-1--3/5-5-5--------3h5-5-3-1-1-1---------|
G|--------------------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------------|E7 Am
Sa dua te jem larg
E7 Am
Larg merzitjes pa kufi
G C
Sonte do kendoj per ju
E7 Am
Ju qe njihni vec qetesi

E7 Am
Kenga ime ngjitet lart
E7 Am
Atje lart ne qiellin blu
G C
Ju o yje me besoni
E7 Am
Kenga ime eshte per ju

E7 Am
Enderrat ndjekin njera tjetren
E7 Am
Enderrat jo nuk kane mbarim
G C
Ju o yje me degjoni
E7 Am
Tek ju prehet shpirti im


F Dm
Sa here ju pyes yje
E7 Am
Sa larg jeni ju
F Dm
Ju me duket sikur thoni
E7 Am
Fluturo ne qiellin blu

F Dm
Sa do te doja ne kete nate
E7 Am
Kengen time mos ta mbyll
F Dm
Dhe te ngjitem atje lart
E7 Am
E te kthehem ne nje yllSolo:

E7 Am G C Dm Am E7 Am
e|----------------------3-0--3-0---------------------------------------|
B|-----0---0-1------0------------3-1-0-1------0------------------------|
G|-1-2---2------1-2---0-------------------1-2---2-1--------------------|
D|---------------------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------------|

E7 Am G C Dm Am E7 Am
e|---------------------------------------------------------------------|
B|-----0---0-1---0-1-3-1-3-5---3-5-6-5-3-1---0-1-3-1-0-----------------|
G|-1-2---2---------------------------------------------2---------------|
D|---------------------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------------|E7 Am
Sa dua te jem larg
E7 Am
Larg merzitjes pa kufi
G C
Sonte do kendoj per ju
E7 Am
Ju qe njihni vec qetesi


F Dm
Sa here ju pyes yje
E7 Am
Sa larg jeni ju
F Dm
Ju me duket sikur thoni
E7 Am
Fluturo ne qiellin blu

F Dm
Sa do te doja ne kete nate
E7 Am
Kengen time mos ta mbyll
F Dm
Dhe te ngjitem atje lart
E7 Am
E te kthehem ne nje yll


F Dm E7 Am
Oooo ti fluturo larg
F Dm E7 Am
Oooo se qielli eshte i madh
F Dm E7 Am
Oooo ti fluturo larg
F Dm E7 Am
Oooo se qielli eshte i madh

F Dm E7 Am
Ti ec, ti ec, ec, e-o-ec
F Dm E7 Am
Ti ec, ti ec, ec, e-o-ec


Outro:


F Dm E7 Am F Dm E7
e|-------------------------------------------7-8-7----------------------|
B|-/10--8---------------------------------10-------10-8-------8---------|
G|--------9-7----7----7----7----9p7---------------------10-10---10-9----|
D|------------10---10---10---10-----10-7--------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------------|


Am F Dm E7 Am
e|----------------------------------------------------------------------|
B|----------------8-----8-----8-----8-----------------------------------|
G|-7----7h9---7h9---7h9---7h9---7h9---7----7----7----7----9p7-----------|
D|---10---------------------------------10---10---10---10-----10-7------|
A|----------------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------------|


F Dm E7 Am F Dm E7 Am
e|---------------------------------------------------------------------|
B|---------------------------------------------------------------------|
G|--------------------------------------------------7------------------|
D|-7-9-10-9-7----------------------------7-9-10-9-7---10p9p7h7-7-9h10--|
A|------------10-8-8--10-8-7---------7---------------------------------|
E|---------------------------10-8h10-----------------------------------|


F Dm E7 Am Fade out
e|---------------------------------------------------------------------|
B|---------------------------------------------------------------------|
G|----7-9-7------------------------------------------------------------|
D|-10-------10-9-7-7--9-7-6-7-9-7--------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------------|

Ritfolk - Enderroj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Enderroj".
3. Video është e këngës "Enderroj", por nuk këndohet nga Ritfolk.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ritfolk:


Komente 0