Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Ritfolk - Enderroj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Komente

Asnjë Koment

01/12/1991

1991-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 30-të në RTSH
Sa dua te jem larg
larg merzitjes pa kufi
Sonte do kendoj per ju
ju qe njihni vec qetesi
Kenga ime ngjitet lart
atje lart ne qiellin blu
Ju o yje me besoni
kenga ime eshte per ju

Enderrat ndjekin njera tjetren
enderrat jo nuk kane mbarim
Ju o yje me degjoni
tek ju prehet shpirti im

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu
Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

Sa dua te jem larg
larg merzitjes pa kufi
Sonte do kendoj per ju
ju qe njihni vec qetesi

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju?
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu
Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu

Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

Akordet:

Intro :

(E7) (Am) (E7) (Am) (G) (C) (E7) (Am)
e|--------------------------------------------------------------------|
B|-3-3-3-3-1-1-1-1-3-3-3-3-1-1-1-1-0-0-0-0-1-1-1-1-3-3-3-3-1-1-1-1----|
G|--------------------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------------|


E7 Am E7 Am G C E7 Am X2
e|---------------------------------------3p0-0------------------------|
B|-3/5-5-5-3/1-1--3/5-5-5-3/1-1--3/5-5-5--------3h5-5-3-1-1-1---------|
G|--------------------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------------|E7 Am
Sa dua te jem larg
E7 Am
Larg merzitjes pa kufi
G C
Sonte do kendoj per ju
E7 Am
Ju qe njihni vec qetesi

E7 Am
Kenga ime ngjitet lart
E7 Am
Atje lart ne qiellin blu
G C
Ju o yje me besoni
E7 Am
Kenga ime eshte per ju

E7 Am
Enderrat ndjekin njera tjetren
E7 Am
Enderrat jo nuk kane mbarim
G C
Ju o yje me degjoni
E7 Am
Tek ju prehet shpirti im


F Dm
Sa here ju pyes yje
E7 Am
Sa larg jeni ju
F Dm
Ju me duket sikur thoni
E7 Am
Fluturo ne qiellin blu

F Dm
Sa do te doja ne kete nate
E7 Am
Kengen time mos ta mbyll
F Dm
Dhe te ngjitem atje lart
E7 Am
E te kthehem ne nje yllSolo:

E7 Am G C Dm Am E7 Am
e|----------------------3-0--3-0---------------------------------------|
B|-----0---0-1------0------------3-1-0-1------0------------------------|
G|-1-2---2------1-2---0-------------------1-2---2-1--------------------|
D|---------------------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------------|

E7 Am G C Dm Am E7 Am
e|---------------------------------------------------------------------|
B|-----0---0-1---0-1-3-1-3-5---3-5-6-5-3-1---0-1-3-1-0-----------------|
G|-1-2---2---------------------------------------------2---------------|
D|---------------------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------------|E7 Am
Sa dua te jem larg
E7 Am
Larg merzitjes pa kufi
G C
Sonte do kendoj per ju
E7 Am
Ju qe njihni vec qetesi


F Dm
Sa here ju pyes yje
E7 Am
Sa larg jeni ju
F Dm
Ju me duket sikur thoni
E7 Am
Fluturo ne qiellin blu

F Dm
Sa do te doja ne kete nate
E7 Am
Kengen time mos ta mbyll
F Dm
Dhe te ngjitem atje lart
E7 Am
E te kthehem ne nje yll


F Dm E7 Am
Oooo ti fluturo larg
F Dm E7 Am
Oooo se qielli eshte i madh
F Dm E7 Am
Oooo ti fluturo larg
F Dm E7 Am
Oooo se qielli eshte i madh

F Dm E7 Am
Ti ec, ti ec, ec, e-o-ec
F Dm E7 Am
Ti ec, ti ec, ec, e-o-ec


Outro:


F Dm E7 Am F Dm E7
e|-------------------------------------------7-8-7----------------------|
B|-/10--8---------------------------------10-------10-8-------8---------|
G|--------9-7----7----7----7----9p7---------------------10-10---10-9----|
D|------------10---10---10---10-----10-7--------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------------|


Am F Dm E7 Am
e|----------------------------------------------------------------------|
B|----------------8-----8-----8-----8-----------------------------------|
G|-7----7h9---7h9---7h9---7h9---7h9---7----7----7----7----9p7-----------|
D|---10---------------------------------10---10---10---10-----10-7------|
A|----------------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------------|


F Dm E7 Am F Dm E7 Am
e|---------------------------------------------------------------------|
B|---------------------------------------------------------------------|
G|--------------------------------------------------7------------------|
D|-7-9-10-9-7----------------------------7-9-10-9-7---10p9p7h7-7-9h10--|
A|------------10-8-8--10-8-7---------7---------------------------------|
E|---------------------------10-8h10-----------------------------------|


F Dm E7 Am Fade out
e|---------------------------------------------------------------------|
B|---------------------------------------------------------------------|
G|----7-9-7------------------------------------------------------------|
D|-10-------10-9-7-7--9-7-6-7-9-7--------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------------|


Më Shumë Këngë Nga Ritfolk:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet