Më mbaj mend (për 1 muaj)

Robert Aliaj - Dy Gjysma Molle Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Ne autobuz shetis me tim bir
dhe si femije ze shpejt nje shok
Shokun qe zuri sot une e njoh mire
eshte djali i asaj qe doja fort
E desha por donte nje tjeter
dhe kaq se jeta s'mori fund
I lumtur jam ne shtepine e shtrenjte
asnje gjurme permbi gur
s'mbeti gjekund
Dhe me vjen mire sa me vjen mire
tani e lumtur eshte ajo
i biri bisedon sot me tim bir
per zoqte , per lodrat per cfardo
Ata te dy moshatare jane
dhe une ri e mendoj
si rodhen vitet kaq shpejt e medha
keto caste ti kujtoj
E desha por donte nje tjeter
dhe kaq se jeta s'mori fund
asnje gjurme permbi gur s'mbeti gjekund
Dhe me vjen mire sa me vjen mire
ai qe do lumturine e gjen
Takohet djali i saj sot me tim bir
dhe mua nje mall me vjen
Ne autobuz shetis me tim bir
dhe si femije ze shpejt nje shok
Shokun qe zuri sot une e njoh mire
eshte djali i asaj qe doja fort
Ai ne sy i ngjason asaj
i lumtur qofsh i bej urim
Nga xhepi nxjer nje molle dhe ja u ndaj
gjysmen atij gjysmen djalit tim


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani

Robert Aliaj - Dy Gjysma Molle
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Gjysma Molle".
3. Video është e këngës "Dy Gjysma Molle", por nuk këndohet nga Robert Aliaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Robert Aliaj:


Komente 3