TEKSTESHQIP

Romeo Imeraj
Vlonjat 24 Karrat
Lyrics

jam biri i laberis
jam nga vendi i trimerise
kenge dhe valle dite e nate 2x
vlonjat 24 karat
i thash kisha per ti thën zëmero neser do vi te jot eme domosdo
do vi ti them 2 fjalet pa frike do te Marr nuse edhe.
erdhi dita erdhi ora
Vish fustanin e bardhe si bora te

bejme dasma forra si nga vlora 2x
Maman e kam shpirt flori
babane e kam burr zoteri
ta dish sa gezoje per ty
Mezi presim te te takojne

i thash kisha per ty thën zemero neser do vi te jot eme
do vi te them 2 fjalet pa frike Do te Marr nuse edhe.
erdhi dita erdhi ora
Vish fustanin e bardhe si bora te

bejme dasma tja Bejm fora si dim ne nga vlora

jam vlonjate me yll👑 ne balle zemero babane do dali perballe
Do ti them 2 fjalet pa frike do te marre
Nuse dhe pike.

DËRGOI:
INFO
Më datë 27 Nëntor 2022, Romeo Imeraj publikon videoklipin "Vlonjat 24 Karrat". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku për tekstin punuan Vojsava Alia & Romeo Imeraj, ndërsa orkestrimin e përgatitën Vani Rushiti & Vojsava Alia. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.
Renditja:
Top 200