Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rovena Stefa - Dasma

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma".
3. Video është e këngës "Dasma", por nuk këndohet nga Rovena Stefa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rovena Stefa - Dasma  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  46

Teksti:

Avni Qahili

Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Këngë e albumit:

"Bilbilat E Bjeshkeve"

Këngë e albumit:

"Hitet Shqip 1"

Këngë e albumit:

"Gëzimi I Dasmave"

Këngë e albumit:

"Dasma"

Komente

3 🔥

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Ne dasmen time
TI zemra ime,
eja e mos nguro.
Ndonse na ndan bashk nuk na lane
trego se ende me do.

Eja ne dasem eja,
UNE te pres tek dera,
dhe nese pyet per ty dikush
do te them se je krushk.

Ref..Bini o ju tupana,hallin o kush s'ma dine
ate qe e desha une sot e kam karshi.
Bini o ju tupana,bini o veq per mua
ate qe e desha une sot skam drejte ta dua.

ne dasmen time
ti zemra ime
eja e mos u nguro
ndonse na ndan bashk nuk na lanë
tregose ende me do

[2 herë]
eja ne dasem eja
unë te pres tek dera
dhe nese me pyet per ty dikush
do ti them se je krushk

Ref..Bini o ju tupana,hallin o kush s'ma dine
ate qe e desha une sot e kam karshi.
Bini o ju tupana,bini o veq per mua
ate qe e desha une sot skam drejte ta dua.


Ky tekst u dërgua nga  liinda
Më Shumë Këngë Nga Rovena Stefa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet