Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rozana Radi - Bekim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  70

Rrugë të mbarë në jetën tënde
Më ke mua për çdo dhembje
Merre fatin në valixhe edhe shko.

Të mesova dhe nuk dua
bukën ti ta ndash me fajin
Kur të bëhesh prind si unë
Do më kujtosh, do më kujtosh.

REFRENI:
Nuk do kesh më nina-nana
Por refren të egër jete
Më beso e kam provuar edhe unë
Kur të qash, ata gezohën
Kur të qeshësh, do tërbohen
Kur t’i duash, të urrejnë edhe më shumë.

Rrugë të mbarë, kokën mos kthe
Mos harro kush ishe dje
Fal se falja është e shenjtë
Mos urre.

Rrugë te mbarë ty në çdo vënd
E bekoj unë fatin tënd
Në çdo nesër që të pret
jam atje... jam atje.

REFRENI:
Nuk do kesh më nina-nana
Por refren të egër jete
Më beso e kam provuar edhe unë
Kur të qash, ata gezohën
Kur të qeshësh, do tërbohen
Kur t’i duash, të urrejnë edhe më shumë.

Rrugë te mbarë ty në çdo vënd
E bekoj unë fatin tënd
Në çdo nesër që të pret
jam atje... jam atje.
Rozana Radi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2013
Festivali: Kënga Magjike 2013
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Adrian Hila
Orkestrimi: Adrian Hila


Rozana Radi - Bekim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bekim".
3. Video është e këngës "Bekim", por nuk këndohet nga Rozana Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

19

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Rozana Radi:


Komente 2