Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sabri Fejzullahu & Ledina Çelo - Ma Ke Prishe Gjumin E Nates  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  183

Teksti:

Agim Doçi

Muzika & Orkestrimi:

Edmond Zhulali

Këngë e albumit:

"50 Vjet Të Arta"

Këngë e albumit:

"Ma Ke Prish Gjumin E Nates"

Këngë e albumit:

"Miss Bukuria"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 38-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Ledina Çelo

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00Ku te kam pare moj bukuri
flokun e arte, synin e zi
ma ke prishe gjumin e nates
moj e rrituna ne carshi

Mos kujto se eshte e lehte
dhe me merr ti me dy fjale
une per vete s'jam e qete
nuk e di c'me djeg nje zjarr

Po ma thuaj zjarrin e zemres
mos me ler kaq shume te pres
nuk e di a te besoj
fjala jote me trazoj
Po ma thuaj zjarrin e zemres
mos me ler kaq shume te pres
nuk e di a te besoj
s'te besoj

Ref.
Do sjell krushq djemt e Prishtines
lahutar o prej Dukagjinit
nje duvak o ta sjell prej Shkodre
krushq te pare o prej Kastrioteve


Ky tekst u dërgua nga  sidorela
Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet