Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Kosovë E Adem Jasharit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32

Ku rrjedh qetë lumi hej
Ku ndal turrin drini
U rrit nëpër shekuj hej
Ni thesar florini

Kosova krenare
Me gjoksin prej shkambit
Dole fitimtare hej
I dhe nder gjithë kombit

Ref...x2
Ty po ta knoj kangën
E po e heq mallin
Kosovë e Adem Jasharit
Hej ta puthsha ballin

Hej ta puthsha ballin o hej

Furtunat s'të shembën hej
S'patën çka me t'ba
Rujte t'madhin emën hej
Copash mos me u nda

Kosova krenare
Me gjoksin prej shkambit
Dole fitimtare hej
I dhe nder gjith kombit

Ref...x2
Ty po ta knoj kangen
E po e heq mallin
Kosove e Adem Jasharit
Hej ta puthsha ballin

Hej ta puthsha ballin o hej


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Shkurte Fejza - Kosovë E Adem Jasharit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kosovë E Adem Jasharit".
3. Video është e këngës "Kosovë E Adem Jasharit", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0