Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati - Një Këngë Për Dy Lule Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ne male t'Kosoves
Pushka krisi
Vashes bukur
Gjumin se ç'ja prishi

E kaloi pragun
Dhe e morri malin
Me sy te perlotur
Shkoj me taku djalin

Ref...x2
Nuk rrit nana
Çik as djal
S't'le Kosov
T'shkoj gjaku fal

Nje keng u lind
N'ato male
Per dy lule
Per dy varre

Er e malit
Ja perkdhelte floket
Syt e bukur
Ja vershonin lotet

Me kang te njoma
Malet i kalonte
Veç kangen e qyqes
Kudo e degjonte

Ref...x4
Nuk rrit nana
Çik as djal
S't'le Kosov
T'shkoj gjaku fal

Nje keng u lind
N'ato male
Per dy lule
Per dy varre


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shqipe Kastrati - Një Këngë Për Dy Lule
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Këngë Për Dy Lule".
3. Video është e këngës "Një Këngë Për Dy Lule", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:


Komente 0