A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Shyhrete Behluli - Shpirti I Shpirtit Tem


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  31

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

22/04/2016

2016-04-22T16:13:18

Music & Lyrics:

Ilir Berani

Arrangement:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Production:

EMF Creative

Song from the album:

"Çikat E Kosoves"

Song from the album:

"Për Shoqni"


Kam mendu se ësht normale
Me pas ni dashni të madhe
Nuk kam dit as me u mërzit
Kur jemi nda

Sa më shumë vitet kaluan
Dashnija rritej nuk u shua
Krejt cart u pa mas teje ma
Dashni nuk ka

Çdo melodi çë e ndëgjoj
Çdo poezi çë e lexoj
E sa her i mbylli sytë
Ende mendoj për ne të dy

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Edhe pse kurr bashk su bam
Me shpirt e zemër kurr su ndam

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Smë dhe unazë e as mbiemër
Po jemi bashk me shpirt e zemër

Koha plagën sma shëron
Doj her vetëm ma lehtson
Se dhembja e dashurisë
Nuk kalon kurrë

Koha nuk i zbeh kujtimet
Ende je në zemrën time
Se kjo zemër çë të don
Ende shpreson të takoj

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Edhe pse kurr bashk su bam
Me shpirt e zemër kurr su ndam

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Sme dhe unazë e as mbiemër
Po jemi bashk me shpirt e zemër


Lyrics submited by  BeniChords

Am G Am
Kam mendu se ësht normale
Am G Am
Me pas ni dashni të madhe
Dm G
Nuk kam dit as me u mërzit
Am
Kur jemi nda

Am G Am
Sa më shumë vitet kaluan
Am G Am
Dashnija rritej nuk u shua
Dm C Dm G
Krejt cart u pa mas teje ma
Am
Dashni nuk ka

Dm G
Çdo melodi çë e ndëgjoj
Dm C
Çdo poezi çë e lexoj
Dm Am Em
E sa her i mbylli sytë
G Am
Ende mendoj për ne të dy

G C
Ti je shpirti shpirtit tem
G C Dm
Zemrën time ende flen
Dm C Am
Edhe pse kurr bashk su bam
G Am
Me shpirt e zemër kurr su ndam

G C
Ti je shpirti shpirtit tem
G C Dm
Zemrën time ende flen
Dm C Am
Smë dhe unazë e as mbiemër
G Am
Po jemi bashk me shpirt e zemër

Koha plagën sma shëron
Doj her vetëm ma lehtson
Se dhembja e dashurisë
Nuk kalon kurrë

Koha nuk i zbeh kujtimet
Ende je në zemrën time
Se kjo zemër çë të don
Ende shpreson të takoj

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Edhe pse kurr bashk su bam
Me shpirt e zemër kurr su ndam

Ti je shpirti shpirtit tem
Zemrën time ende flen
Sme dhe unazë e as mbiemër
Po jemi bashk me shpirt e zemër


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019