Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Gurbetqar Emrin E Kam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Babë e Nanë qysh ju kam?
se rahat ëndrrat nuk po m’lanë
Mos po boj me ju gjynah
u ba nji koh qe s’ju kam pa

Kur m’ke lind moj nanë je gëzu
jeni gëzu kur m’kini martu
Kini dashtë me nipa e mbesa
e embël me ju shku jeta

Gurbetqar emrin e kam
her në gëzim her në lotë jam
Me besu nuk po muj
se jam tu plak në dhe të huj

Gurbetqar emrin e kam
her në gëzim her në lotë jam
Me besu nuk po muj
se jam tu plak në dhe të huj

„Hajt me nanën mos ki dert
mos e le ti vetën keq
Kur p’e dijm qe jeni mirë
na po knaqum more bir“

„Nana hjekat i harron
sa herë juve ju takon
Menzi pres ditën kur vijen
me t’marr n’grykë oh djali jem“

Gurbetqar emrin e kam
her në gëzim her në lotë jam
Me besu nuk po muj
se jam tu plak në dhe të huj

Gurbetqar emrin e kam
her në gëzim her në lotë jam
Me besu nuk po muj
se jam tu plak në dhe të huj


Ky tekst u dërgua nga A.M LyricsShyhrete Behluli
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/12/2020
Muzika: Shyhrete Behluli & Miti Geci
Teksti: Abaz Selmani & Shyhrete Behluli
Orkestrimi: Miti Geci
Video Produksioni: Vizion Media


Shyhrete Behluli - Gurbetqar Emrin E Kam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbetqar Emrin E Kam".
3. Video është e këngës "Gurbetqar Emrin E Kam", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0