TEKSTESHQIP

Sinan Hoxha
Nona
Lyrics

Zemer, pa zemer jam
shpirtin pa ty s'e kam
Me sy me vret, ty te kam jete
e si ty nuk kam me gjet

Tjeter si ty nuk ka
tjeter nuk dua prane
me ty do t'jem gjithmone me ty
Zemer po ta them ne sy

REF. 2x:
Se ti je nona, nona fare
Se ti je no, no, no, nona fare
ty te kam zemer, te kam xhane
Se ti je no, no, no, nona fare

Dua si asnjeri
me thuaj a me don ti
Ti je ajo, frymen ma ndal
dashuri me le pa fjale

Tjeter si ty nuk ka
tjeter nuk dua prane
me ty do t'jem gjithmone me ty
Zemer po ta them ne sy

REF. 4x:
Se ti je nona, nona fare
Se ti je no, no, no, nona fare
ty te kam zemer, te kam xhane
Se ti je no, no, no, nona fare

DËRGOI:
INFO
Për të na bërë të shijojmë edhe aspektin viziv, projekti është finalizuar para shikuesve i ilustruar shumë bukur edhe me klip muzikor, produksioni i të cilit u përgatit nën drejtimin e MAX Production. Ky videoklip u publikua me datë 10 Korrik 2015. Melodinë dhe arranzhimin e mori përsipër Alfred Sula, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Rozana Radi.