Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu - Zot Falma Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Kur e don dikë mëshum se jetën,
po hishe n'gjyna me vetvetën.
Kam besu n'çdo fjalë qē ma ke thanë,
për dashni krejt ti kam dhanë.
E vërteta dhem po duhet me pranu,
në mes ne çdo gja ka përfundu,
mbram jastëkun e kam la me lotê,
sot po të lutem Zot.

[Ref. x2]
Zot falma, forcën falma,
shpirti mos mem shlu,
i fortë të bahem.
Falma falma, forcën falma,
me dashnin e jetës sot po ndahem.

Ardhmëria me ty mbeti veq dëshir,
e dashuria veç ëndërr e mirë,
Zotit po i lutem të më driton,
kur ma mos me dasht, dikë që nuk t'don.

[Ref. x4]
Zot falma, forcën falma,
shpirti mos mem shlu,
i fortë të bahem.
Falma falma, forcën falma,
me dashnin e jetës sot po ndahem.

Ky tekst u dërgua nga ShkruajmPublikimi: 22/04/2017
Festivali: Zhurma Show 2017
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)


Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:


Komente 0


Sinan Vllasaliu - Zot Falma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zot Falma".
3. Video është e këngës "Zot Falma", por nuk këndohet nga Sinan Vllasaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.