TEKSTESHQIP
Zhurma Show 2017
‘Zhurma Video Music Awards’ e ka mbrëmjen ceremoniale të ndarjes së çmimeve ne sheshin 21 në Prishtinë, do të mirëpres artistët më në zë shqiptarë në këtë natë të madhe.

Me një superskenografi, ‘ZhurmaVMA13’ do të vijë sonte nën prezantimin e këngëtares së njohur Big Mama. Maksim Gjokaj, do t’i mirëpresë në hyrje yjet që do të performojnë dhe personazhet publikë që janë të ftuar. Ceremonia gjigante ‘ZhurmaVMA13’ ka premtuar shumë surpriza ndaj juve ju mbetet ta ndiqni me transmetim LIVE në TV21 Plus dhe ZICO TV.

Nominimet janë këto:

Best BALADA
1. Ermal Fejzullahu – Pa mu
2. Leonora Jakupi – Pa asnjë dyshim
3. Sinan Vllasaliu – Zot falma
4. Mihrije Braha – Si cigaren e fundit më fike
5. Robert Berisha – Të dua

Best INTERPRET
1. Neki Emra – Po t’du
2. Besa – Kokëfortë
3. Gena – Ma dhe dashnine
4. Yllka Kuqi – I kena fol
5. NRG Band -Thirrëm

Best FOLK
1. Gena – Ma dhe dashninë
2. Mimoza Shkodra – E urrej
3. Meda – Happy
4. Shkurte Gashi – Do të mbijetoj
5. Sinan Hoxha ft. Seldi Qalliu – Vullkan

Çmimi POPULLORE
1. Eli Fara – Mbolla një bahçe
2. Hysni Klinaku – Ku është lumturia
3. Miranda Hashani – E jotja
4. Malësori – Plaga e gyrbetqarit
5. Poni – Valle labiko

Best ROCK
1. Dren Abazi & ZZO – Kur je me mu
2. Naser Berisha – Engjujt
3. Shkumbin Ismaili – Se ç’mu desh
4. Shpat Deda – Ninullë
5. Vedat Ademi – Let me love

Best POP – DANCE
1. Alban Skënderaj – Nuk je vetëm
2. Aurela Gace ft. Fifi – S’nuk
3. Butrint Imeri – Bella
4. Genta Ismajli – Dy dashni
5. Dalool ft. Ardian Bujupi – Të du krejt

Best RnB
1. Blunt & Real – Do you love me
2. Dhurata Dora – Bubble
3. Gjiko – Yjet nalt
4. Fjolla Morina – Vet ke met
5. Young Zerka – A ma fal

Best HIP HOP
1. Babastars – High 4 Real
2. Capital T – Pse po ma lun lojen
3. Duda ft. Noizy – That fire
4. Ledri Vula – U harrum
5. Mozzik – Me hile

Best FEMALE
1. Fjolla Morina – Vet ke met
2. Kida – Pe du
3. Luana Vjollca – Benzina
4. Morena Taraku – Inat
5. Ronela Hajati – Mos ik

Best MALE
1. Butrint Imeri – Bella
2. Ardian Bujupi – Të du krejt
3. Gjiko – Yjet nalt
4. Majk – Katile
5. Young Zerka – A ma fal

Best COLLAB
1. Adrian Gaxha ft. Ronela Hajati – Ka je 2x
2. Ardian Bujupi ft. Capital T – Andiamo
3. Flori Mumajesi ft. Arilena, Dj Vicky – Nallane 3
4. Gjiko ft. Nora Istrefi – Gabime
5. Ledri Vula ft. Young Zerka – Nona

Best SONG 2017
1. Butrint Imeri – Bella
2. Flori Mumajesi ft. Arilena, Dj Vicky – Nallane 3
3. Genta Ismajli – Dy dashni
4. Ledri Vula ft. Young Zerka – Nona
5. Mozzik – Me hile

Best VIDEO 2017
1. Aurela Gace ft. Fifi – S’nuk
2. Ardian Bujupi ft. Capital T – Andiamo
3. Kida – Pe du
4. Gjiko ft. Nora Istrefi – Gabime
5. Leonora Jakupi – Pa asnjë dyshim
Zhurma Show 2017 (2017)
  • Zhurma Show 2017
  • Viti: 2017
  • 02/10/2017 - 02/10/2017
  • Sheshi 21
  • Prezantuesit: Big Mama
  • TV: ZikoTV, TV21+