Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - Iluzion Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

sa kohe kaloi qe jemi larg
e dashur imagjino
ndoshta fjala sakrifice
s'ka sens ne dashuri
eshte momenti deçiziv
per mua dhe per ty
ti tani je larg…

prap te dua si me pare
e dashur mos hezito
dhe kur zgjohem me krijon
perhere fantazi
eshte vizion iluziv
qe syri nuk e sheh
nje mesazh qiellor
ndoshta parandjenj

dua te pushtoj,
sonte pambarim
mbi çdo iluzion,
nuk vlen nje perqafim

Ref
e dashur jo, ti mos hezito
per nje çast çliroje veten,
mos u komplekso
e dashur jo, jo ti mos harro
vetem prekja s'na mashtron
nuk eshte nje iluzion

eshte vizion iluziv
qe syri nuk e sheh
nje mesazh plot mall
ty k'te nate te vjen

dua te te them,
se mbi dashurine
s'vlen asgje ne bote
dhe s'ka krahasim

Ref……

e dashur jo, jo ti mos harro
si nje film kalon gjithe jeta
iken dhe mbaron
e dashur jo, jo ti mos harro
vetem prekja s'na mashtron
nuk eshte nje iluzion


Stefi Prifti & Endri Prifti - Iluzion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Iluzion".
3. Video është e këngës "Iluzion", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:


Komente 0