Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - E Prek Magjine Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  22

Naten i pa gjume
Si nje Sheik i lare ne ar
Diten i pa shprese
Si nje lypes ne trotuar
Un i prek te dyja botet
Mjerimin, fuqine
E puth qiellin edhe token
Magjine...

Naten un jam djall
Edhe ferri me genjen
Diten jam shenjtor
Dashuria me rremben
Un jetoj te dyja jete't
Ketu dhe pertej
Por shikoj me syte e zemres
Te ndjej...

ref
I MARRE,I MARRE...
BOTA ME PERQESH
I MARRE...
UN QESH
I CMENDUR,I CMENDUR...
JETEN JETOJ...
I CMENDUR PER TY

Zemra ime si deti me dallge
Ere e marre dashuria e saj
Shpirti im ka Lirine ne krahe
E PREK MAGJINE...

Nuk ndalem,nuk ndalem
Nuk ndalem jo,nuk ndalem jo
E prek magjine,e prek magjine
JETEN JETOJ...
Stefi Prifti & Endri Prifti
Publikimi: 03/12/2017
Festivali: Kënga Magjike 2017
Muzika: Endrit Shani
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Endrit Shani


Stefi Prifti & Endri Prifti - E Prek Magjine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Prek Magjine".
3. Video është e këngës "E Prek Magjine", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:


Komente 0