Më mbaj mend (për 1 muaj)


Stefi Prifti & Endri Prifti - Zemra Ime Është Gjallë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemra Ime Është Gjallë".
3. Video është e këngës "Zemra Ime Është Gjallë", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Stefi Prifti & Endri Prifti - Zemra Ime Është Gjallë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  33

Muzika:

Endri Prifti

Teksti:

Pandi Laço

Orkestrimi:

Gent Myftaraj

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2019

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Endri Prifti

01/09/2019

2019-08-31T23:00:00+00:00Biri im
Ty nuk te duan
S'je gur i rende
Ndihesh i huaj
Ne vendin tend
Jemi te dy
Te kam drite ne sy
Mos u trishto
Nese bota s'na do
Zemra ime eshte gjalle

Me nje brenge te madhe ne zemer
Te rri a te shkoj
Te arratisem, te marr tjeter emer
Rrugeve diku neper bote
Se vendin tone, biri im ku ke lindur
E kane nxjerre ne pazar
Te kuptosh sa shtrenjte kushton
Qe te jesh nje shqiptar
Nese vendos qe ketu nuk do kthehesh
Jo mos thuaj ti "kurre"
Malli i cmendur do te shpoje ty ne zemer
Per cdo fjale e cdo gur
Sado jeta per ty ti hape krahet
Kam dy fjale une si prind
Mos harro se me bukur s'do gjesh
Ne vendin tend dielli lind

Ty nuk te duan
S'je gur i rende
Ndihesh i huaj
Ne vendin tend
Jemi te dy
Te kam drite ne sy
Mos u trishto
Nese bota s'na do
Zemra ime eshte gjalle

Lotin e jetes
Askush s'e ndal
Lirine dhe shpresen
Askush s'ta fal
Dhimbjet e mia
Deshperimin tim
I bej pluhur e hi
Per ty biri im
Zemra ime eshte gjalle


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet